FOTO: jaunie zemessargi piedalās eksperimentālās mācībās

Komentāri
FOTO: jaunie zemessargi piedalās eksperimentālās mācībās
Foto: Jānis Zariņš, TV3 Ziņas

34 jaunie zemessargi piedalās mācībās Kurmenes pagasta Impās, un šīs mācības atšķiras no citām ar to, ka tās nenotiek saraustīti nedēļas nogalēs, bet gan koncentrēti, ilgākā laika posmā, no Kurmenes ziņo TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zariņš.

Zemessargu pamatapmācības nometne sākās 29. jūnijā, un to rīko Zemessardzes 55. kājnieku bataljons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nometnē piedalās 34 jaunie zemessargi, kā arī astoņi zemessargi, kuri jau ieņem nodaļas komandiera amatu. Pirmajā nometnes posmā jaunie zemessargi apguva darbības ar ieročiem, lauka kaujas iemaņas un darbu ar karti un orientēšanos apvidū.

Skaties foto!

Otrajā posmā turpinājās lauka kaujas iemaņu apgūšana, kā arī tika apgūtas iemaņas medicīnā un sakaru procedūrās.

Trešais, noslēdzošais, apmācību posms ir iegūto militāro zināšanu un iemaņu praktiska izmantošana, veicot vairāku dienu pārgājienu. 24. jūlijā, nometnes noslēguma fāzē, plānota personāla transportēšana ar helikopteriem, piesaistot arī ASV Black Hawk helikopterus.

Savukārt sestdien, 25. jūlijā, Aizkrauklē notiks noslēguma ceremonija, uz kuru būs aicināti arī zemessargu ģimenes locekļi, draugi un citi interesenti.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl