Komentāri
FOTO: Jaunajā Rīgas teātrī sāk izrādīt iestudējumu Brodskis/Barišņikovs
Foto: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

Tiklīdz izrāde Brodskis/Barišņikovs tika izsludināta, tā izpelnījās milzīgu skatītāju interesi un biļetes uz 15 šosezon plānotajiem uzvedumiem nekavējoties tika izpirktas. Ceturtdien Jaunais Rīgas teātris sācis iestudējumu izrādīt.

Ideja veidot šādu darbu radusies režisoram Alvim Hermanim, un viņš uzrunājis Mihailu Barišņikovu – nelaiķa dzejnieka un Nobela prēmijas laureāta Josifa Brodska tuvāko draugu, kas vislabāk pārzina viņa dzeju un ar savu interpretāciju un kustību atklās dzejnieka garīgo pasauli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izrādes scenogrāfiju veidojusi māksliniece Kristīne Jurjāne, bet Brodska dzeju atlasījis Alvis Hermanis. Kopumā izrādē izmantoti aptuveni 50 dažādos laikposmos tapuši Brodska dzejoļi, kas savirknēti stāstā.

Izrāde notiek krievu valodā ar subtitriem latviski un to plānots izrādīt arī Izraēlā un ASV.

Foto:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl