FOTO: Iecavā uz izstādi pulcējas dažnedažādi truši

0 Komentāru
FOTO: Iecavā uz izstādi pulcējas dažnedažādi truši
Foto: Monta Jakovela/ TV3 Ziņas

Sestdien, 21. jūlijā, Alda Kadiķa zemnieku saimniecībā “Jesi”, Iecavas novadā notiek Latvijas šķirnes trušu audzētāju asociācijas rīkota izstāde-seminārs, kura mērķis ir ieinteresēt un izglītot sabiedrību par truškopību.

Pasākuma mērķis ir sniegt interesentiem pieredzējušu trušu audzētāju padomus trušu audzēšanā, kā arī popularizēt šķirnes trušu audzēšanu.

Latvijas šķirnes trušu audzētāju asociācija ir dibināta 2005. gada nogalē, pēc pirmās starptautiskās šķirnes trušu audzētāju konferences-izstādes “Rāmava-2005”, apvienojoties 11 audzētājiem no Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienības un vienam audzētājam no Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības “Trusis un citi”.

Uzņēmumu reģistrā asociācija ir reģistrēta 2006.gada 2.februārī un tās mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu vaislas trušu audzēšanu valstī, šķirnes trušu audzētavu izveidi. Tāpat asociācijas mērķis ir izveidot struktūru trušu audzētāju informēšanai par aktualitātēm nozarē, sadarboties ar valsts un nevalstiskajām organizācijām, kā arī šķirnes trušu audzētājiem ārzemēs un popularizēt šķirnes trušu audzēšanu, paaugstinot truškopju zināšanu līmeni dzīvnieku labturībā, veterinārajā pārraudzībā un vērtēšanā.

0 Komentāru