FOTO: Ekskluzīvs ieskats jaunajā latviešu rakstu izstādē

Komentāri
FOTO: Ekskluzīvs ieskats jaunajā latviešu rakstu izstādē
Foto: LETA

No 27. jūnija līdz 23. augustam izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa būs apskatāma latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde Latviskās dvēseles raksti. TV3 Ziņām bija iespēja ielūkoties izstādē vēl pirms tās atklāšanas.

Latviskās dvēseles raksti ir stāsts par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un par tautastērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām. Izstādē eksponēti 26 tērpi no Tautastērpu centra Senā klēts, kā arī priekšmeti no Latvijas muzeju krājumiem – fotogrāfiju izdrukas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Audiovizuālais noformējums atspoguļo dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē. Izstādes apmeklētājiem ir iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā.

”Šā gada martā un aprīlī izstāde bija apskatāma Minhenes Piecu kontinentu muzejā, maijā un jūnijā – Latvijas kultūras dienu programmā Neimisteres Abatijā Luksemburgā, kopā izstādi apmeklējuši 3000 interesentu. Esam patiesi gandarīti par kuplo apmeklētāju skaitu un atzinīgajiem vārdiem no sadarbības partneru un izstādes viesu puses. Tagad ekspozīciju esam atveduši mājās, kur to izrādīt būs vēl lielāks prieks un vēl lielāka atbildība,”stāsta projekta vadītāja Linda Rubena.

Izstādi Latviskās dvēseles raksti rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Projekta vadītāja Linda Rubena, mākslinieks Jurģis Krāsons, satura koncepta autori – Valdis Celms un Toms Skābardis. Ekspozīcijas tapšanā palīdzējuši Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejs, Tukuma muzejs, Latvijas Banka un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Izstāde ir iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Šajā ekspozīcijā atklājas arī viena no programmas tematiskajām līnijām – Dziesmu un deju svētku tradīcija.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere akcentē: ”Šī unikālā izstāde piedāvā jaunu skatījumu uz Latvijas un latviešu tautas veidošanos, tradīcijām un folkloru, sākot pētīt rakstu un zīmju nozīmi latviešu dzīvē. Izstādes veidotāji spējuši rast mākslinieciski jaunus risinājumus, lai izstāde aizraujošā un izglītojošā veidā tās apmeklētājiem pavēstītu par latviešu tautai būtiskām vērtībām un pasaules redzējumu.”

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl