Komentāri
FOTO: dabas draugi saķer galvas jeb Rīgā apjomīgākā nelegālā būvgružu izgāztuve
Publicitāte foto

Apjomīgākā būvgružu izgāztuve izvērsta Spilvē, un tās sakopšanai un izvešanai būs nepieciešamas vismaz 600 kravas automašīnas.

Piesārņota ir 4100 kvadrātmetru teritorija, un tās sakopšana pašvaldības uzņēmumam Rīgas nami izmaksāšot 50 tūkstošus eiro, portālam Skaties.lv ziņo uzņēmuma pārstāvji.

“Tas ir ļoti sāpīgs trieciens uzņēmuma budžetam. Tā vietā, lai šovasar atjaunotu Spilves vēsturisko lidostas ēku, esam spiesti remontdarbiem paredzētos līdzekļus ieguldīt izgāztuves aizvākšanā,” sūdzas SIA Rīgas nami valdes priekšsēdētāja Vineta Verika.

Sākotnējais vietas apsekojums liecina, ka lidlaukā Spilve izgāzti aptuveni 4500 kubikmetri atkritumu.

Skaties foto!

Saskaņā ar noslēgto līgumu ar uzņēmumu Clean R tiek lēsts, ka teritorijas atbrīvošanai no tiem būs nepieciešamas vidēji trīs nedēļas. Darbu ietvaros atkritumi tiks savākti, gan izmantojot tehniku, gan ar rokām, maksimāli atšķirojot tos atkritumus, kas derīgi atkārtotai pārstrādei, stāstīja Ieva Jansone, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma Clean R valdes priekšsēdētāja.

”Ir uzskatāmi redzams, ka teritorijas piesārņošana ir bezatbildīgas būvgružu izvešanas sekas. Lai līdzīgus gadījumus novērstu nākotnē, būvgružu apsaimniekošanas problēma būtu risināma kompleksi, savu atbildības daļu uzņemoties zemju īpašniekiem, atkritumu radītājiem un atbildīgajām institūcijām. Ja zināmākās kompānijas būvgružu izvešanas pakalpojumu piedāvā pa vienu summu, bet nepazīstamas uz pusi lētāk, tad atkritumu radītājam būtu jāsaprot, ka būvgruži visticamāk nonāks līdzīgā vietā kā šī,” viņa sacīja.

Izgāztuves likvidēšana tiks uzsākta šonedēļ pēc SIA Rīgas nami pasūtījuma.

Lasi vēl