FOTO: cilvēki stundām stāv rindā, lai iegūtu īpašumā monētu ar govi

0 Komentāru
FOTO: cilvēki stundām stāv rindā, lai iegūtu īpašumā monētu ar govi
LNT

Cilvēki vairākas stundas gatavi stāvēt rindā, lai iegūtu savā īpašumā divu eiro piemiņas monētu ar govs attēlu, ko otrdien, 19. jūlijā, apgrozībā laidusi Latvijas Banka.

Rinda pie Latvijas Bankas bija izveidojusies jau pirms iestādes atvēršanas, bet pirmie monētas ar gotiņu tīkotāji pie kārotās naudas tika ap pulksten 8.30.

Eiro piemiņas monētā pārdzimis mākslinieku Gunāra Lūša (grafiskā dizaina autors) un Jāņa Strupuļa (plastiskā veidojuma autors) veidotais govs tēls, kas kā zemes un lauku simbols ilgus gadus rotāja 2 latu apgrozības monētas. Jaunās divu eiro monētas kaltas Lietuvas kaltuvē UAB Lietuvos monetų kalykla.

Foto

Latvijas brūnā govs izsenis bijusi svarīga ne tikai mūsu tautsaimniecībai, bet arī kā lauku ikdienas ritējuma neatņemama sastāvdaļa. Latvijas brūnā ir slaucamo govju pamatšķirne mūsu valstī, šīs šķirnes dzīvnieki ir ražīgi, izturīgi, samērā pieticīgi un ilgmūžīgi, piemērojušies vietējiem klimatiskajiem apstākļiem. Latvijas brūno priecājamies ieraudzīt, kad, nesteidzīgāk braucot, vērojam lauku ainavu.

Video

Dzejnieks Imants Ziedonis, kam bijusi nozīmīga loma atjaunotā lata naudas zīmju dizaina filozofiskās tēlainības veidošanā, poētiski parādījis brūnās govs un cilvēka dzīves cikla saikni: “Un, kamēr mazs brūns teliņš./ Caur brūnu govi rit, / Jūs arī varat paspēt / Kaut ko vēl padarīt.

Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā monēta būs pieejama apmaiņai no otrdienas, 19. jūlija. 2 eiro piemiņas monētas “Latvijas brūnā” tirāža ir 1 000 000 eksemplāru. Latvijas Bankas pieredze liecina, ka šāda tirāža ir pietiekama, lai monētas apmaiņai pietiktu visiem interesentiem vismaz vairākas nedēļas (piemēram, Latvijas Bankas kasēs apmaiņai joprojām pieejamas 2 eiro piemiņas monētas ar stārķa attēlu), vēsta Latvijas Bankas pārstāvji.

10 000 monētu būs iespējams iegādāties Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā (cena Latvijas Bankas kasēs – 7.30 eiro), tāpat būs pieejami īpaši eiro apgrozības monētu komplekti ar astoņām Latvijas eiro apgrozības monētām un piemiņas monētu ar govs atveidu Brilliant Uncirculated kvalitātē (5000 eksemplāru). Šo komplektu cena Latvijas Bankas kasēs – 25.00 eiro.

 
 
0 Komentāru