Komentāri

11. novembra krastmalā sākuši pulcēties cilvēki, un tur noliek svecītes kritušo karavīru piemiņai. 

Kā pirmā pie Rīgas pils mūra sienām savas svecītes aizdedza Latvijas jaunākā paaudze. Satiktie bērni stāstīja, ka ik gadu mācību stundu starpbrīžos šajā dienā dodas aizdegt svecītes. Sveces aizdedz arī pieaugušie.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēki pie pils mūriem pārsvarā dodas grupās, pēc svecīšu nolikšanas nedaudz uzkavējas, fotografējas un tad dodas savās gaitās.

Šogad pie pils mūra sienām uzstādīti nerūsējošā tērauda režģi, kur sveces novietot un izskanējis arī aicinājums aizdegt sveces stikla, nevis plastmasas trauciņos. Par tradīciju kļuvusi ne tikai svecīšu aizdegšana – daudzviet Latvijā šajā dienā rīko arī lāpu gājienus.

Piemiņas pasākumi notiek arī citviet Latvijā:

Foto – lāpu gājiens Ogrē:

Der zināt!

Šodien, Lāčplēša dienā, godinām Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku. Ar svinīgiem pasākumiem Lāčplēša dienu svin visā Latvijā – Rīgā pie Brīvības pieminekļa šodien notika militārā parāde, kurā piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu vienības gandrīz 400 karavīru sastāvā. Parādi pieņēma Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Doma baznīcā šis rīts sākās ar ekumenisko dievkalpojumu, kurā tika aizlūgts par visiem par Latvijas valsti kritušajiem karavīriem. Vēlāk Rīgas Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns tika nolikti ziedi un ar klusuma brīdi godināti Latvijas karavīri, kuri atdevuši savu dzīvību par Latvijas brīvību un neatkarību. Esplanādē, pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa, tika godināti arī mūsdienās kritušie karavīri, bet atceres mirklī Sudrabkalniņā sanākušie pieminēja 1919. gada brīvības cīņās kritušos.

Cilvēki šodien pie apģērba sprauž sarkanbaltsarkanu lentīti, kā arī aizdedz svecītes 11. novembra krastmalā Rīgā.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl