Komentāri
FOTO: ceļā dodas “Latvijas ekspresis simtgadei” ar vairāk nekā 180 dziedātājiem un dejotājiem, kuri nedēļas nogalē sniegs unikālus koncertus
Ints Teterovskis

No piektdienas, 26. maija, līdz svētdienai, 28. maijam, cauri visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem ceļā dosies speciāls vilciena reiss “Latvijas ekspresis simtgadei” ar vairāk nekā 180 pasažieriem – dziedātājiem un dejotājiem.

Kā informē iniciatīvas pārstāvis Ints Teterovskis, gaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus un Latvijas simtgadi, īpašais vilciens piestās 12 Latvijas vietās un dzelzceļa staciju laukumos, kopā ar koriem “Balsis”, “Monēta” un “Rīga”, deju ansambļiem “Ačkups”, “Auda”, “Dardedze” un vietējiem māksliniekiem, trijās dienās sniegs 12 unikālus bezmaksas koncertus.

Dzelzceļš vēsturiski ir vienojis dažādos novadus un to cilvēkus. Tieši pa dzelzceļu dziedātāji un dejotāji krāšņos, izrakstītos tautastērpos no visas Latvijas devās ceļā un saplūda Rīgā, lai karstajās vasaras dienās vienotos kopīgā dziesmā un dejā, kas vēl šodien kā tradīcija simbolizē tautas saknes, vienotību un spēku.

Vilciens savu maršrutu sāks Latgalē – Indras stacijā, bet vērienīgais noslēgums sagaidāms Valkā/Valgā, kur muzikālā uzvedumā tiks akcentēta Valkas 1917. gada notikumu izšķirošā nozīme Latvijas valsts izveidē. Ikviens aicināts stacijā sagaidīt māksliniekus un kopīgi uzsākt valsts simtgades svinības.

Sestdien, 27. maijā, vilciens plkst. 8.00 piestās Krustpilī, plkst. 9.30 Daugavas stacijas laukumā, plkst. 12.30 Vecumniekos, plkst. 17.00 Dobelē, plkst. 21.00 Liepājā, savukārt svētdien, 28. maijā, dejotājus un dziedātājus plkst. 8.00 varēs sastapt Tukumā, plkst. 10.00 Stacijas laukumā Rīgā, plkst. 13.50 Inčukalna stacijas laukumā, plkst. 14.00 Siguldā un plkst. 20.00 Valgas stacijas laukumā.

Koris “Balsis” jau regulāri rīko vērienīgus koncertprojektus Latvijas reģionos – bijuši 16 koncerti dažādās Latvijas stacijās, tautas ekskursiju braucieni uz Siguldu, Cēsīm, Gulbeni, Alūksni. Savukārt 2013. gadā veiksmīgi tika realizēts projekts Dziesmu un deju svētku ekspresis. Vienas dienas laikā notika vairāki koncerti, turklāt īpaši izgreznotais vilciena sastāvs vairākas nedēļas piestāja dažādās Latvijas vietās, sagaidot Dziesmu un deju svētkus.

Foto! Aplūko kā vairāk nekā 180 dejotāju pošas braucienam un aizvada jau pirmos koncertus

Lasi vēl