Carnikavā ar dažādām izklaidēm svin tradicionālos Nēģu svētkus

1 komentārs
Carnikavā ar dažādām izklaidēm svin tradicionālos Nēģu svētkus
Foto: Uldis Āboliņš/LNT Ziņas

Sestdien, 25. augustā, Carnikavā norisinās Nēģu svētki, kas šogad ar moto “Ķer nēģus un sapņus Carnikavā” piedāvā izklaidējošas, gastronomiskas, sportiskas un muzikālas izklaides visai ģimenei.

Visas dienas garumā Carnikavas parkā “Sajūtu ostā” uz centrālās skatuves uzstājas dažādi mūziķi un grupas – uz skatuves kāps vijolnieks Raimonds Ozols kopā ar leģendāro rokgrupu “Zodiac”, uzstāsies “Dagamba”, “Big Al & The Jokers”, kā arī trubafonu duets “Santehnikķi” un “Pēdu klavieres”, pūtēju orķestris “Zelmeri Pro” un intuitīvās mūzikas apvienība “Mistērijas”.

Savukārt Gaujmalas “Sapņu ostā” svētku viesiem ir iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un meistarklasēs, baudīt mūziku kopā ar perkusionistu Nilu Īli, “Latvian Voices”, “Tautumeitām”, “Nepieradinātā folka orķestri” un citiem mūziķiem, vērot laivu parādi un visas dienas garumā doties izbraucienā ar zvejnieku un vikingu laivām līdz Gaujas ietekai jūrā.

Svētkos neizpaliek tradicionālais svētku gājiens, kas sāksies ar Nēģu karaļa sagaidīšanu Gaujas krastā, lai kopā ar viņu dotos uz Nēģu svētku atklāšanas ceremoniju un nēģu zupas baudīšanu Carnikavas parkā.

Tāpat notiek arī nēģu kulinārijas meistarklase, ko vada šefpavārs Reinis Čerņajevs. Apmeklētāji var baudīt dažādus nēģu gardumus, iepirkties amatnieku tirdziņā. Pasākumā notiek tradicionālie sporta turnīri, izjādes ar zirgiem un atrakcijas lieliem un maziem.

Stundu pirms pusnakts paredzēta svētku uguņošana pie Gaujas, bet noslēgumā zaļumballe līdz rītam kopā ar grupu “CoCo Orchestra” un solistiem Ati Zviedri, Valteru Frīdenbergu un dīdžeju Jāni Kozlovski.

1 komentārs