FOTO: ar pakaramajiem rokās arī Latvijā protestē pret Polijas abortu likumu

1 komentārs
FOTO: ar pakaramajiem rokās arī Latvijā protestē pret Polijas abortu likumu
FOTO: Monta Jakovela ()

Pie Polijas vēstniecības šodien norisinājās akcija, lai izrādītu savu negatīvo attieksmi pret Polijas parlamentā izskatīto likumprojektu par abortu pilnīgu aizliegumu, kuru gan Polijas parlamenta Tieslietu un cilvēktiesību komiteja trešdien noraidīja.

Uz protesta akciju Latvijā pie Polijas vēstniecības bija sanākuši ap 30 cilvēku. Sanākušajiem rokās bija pakaramie, kurus arī plaši izmantoja protestos pašā Polijā. Protestējot pret abortu pilnīgu aizliegumu, tūkstošiem sieviešu Polijā pirmdien sāka streiku, un melnā tērptās protestētājas visā valstī bloķēja restorānus, valdības iestādes un universitāšu auditorijas, kā arī valdošās partijas galveno mītni Varšavā.

Jaunais likumprojekts paredzēja atļaut grūtniecības pārtraukšanu vienīgi gadījumā, ja pastāv tieši draudi mātes dzīvībai. Lai gan šobrīd jau tā likums ir gana bargs, jo ļauj izdarīt abortus vienīgi gadījumos, kad nopietni apdraudēta mātes veselība, pastāv liela iespēja, ka jaundzimušajam būs ļoti smagas veselības problēmas, vai izvarošanas gadījumos.

Likumprojekts tāpat arī paredz, ka ārstiem, kas būs veikuši abortus, draudēs cietumsods.

Foto:

Plašāk par Polijas likumprojektu par abortu pilnīgu aizliegumu TV3 Ziņās plkst. 19.00!