FOTO: Akcija Ar velo uz darbu pulcē teju 1000 riteņbraucēju

0 Komentāru
FOTO: Akcija Ar velo uz darbu pulcē teju 1000 riteņbraucēju

Akcija Ar velo uz darbu 16. septembra rītā pie Brīvības pieminekļa pulcēja teju 1000 smaidīgus riteņbraucējus. Pasākums atklāja Eiropas Mobilitātes nedēļu, kurā 46 Eiropas un pasaules valstu iedzīvotāji tiek mudināti izvēlēties veselībai un videi draudzīgākus pārvietošanās veidus.

Jau sākot no plkst. 7.30 velobraucēji pie Brīvības pieminekļa izmantoja ērto iespēju reģistrēt savu braucamrīku CSDD. Pilsētnieki tika cienāti ar karstu kafiju, uzkodām un ingvera dzērieniem. Akcijā 3 stundu laikā tika veikta apkope ap 250 velosipēdiem, izdzertas 500 tasītes kafijas, apēsti 350 veselīgie burgeri, izdalītas 500 paciņas ar Ādažu čipsu pilngraudu kraukšķiem un reģistrēti vairāk nekā 100 divriteņi.

Skaties FOTO!

Ar velo uz darbu dienā, 16. septembrī, visi Latvijas iedzīvotāji tika aicināti doties uz darbu ar divriteni. Akcijas ietvaros riteņbraucēji tika sveikti arī Valmierā, Ādažos, Ventspilī, Ikšķilē, Balvos, Viļānos, Salacgrīvā, Liepupē un Ainažos.

Ar velo uz darbu diena tiek īstenota Eiropas Komisijas iniciētās kampaņas Gudrais pilsētnieks/Eiropas Mobilitātes nedēļa ietvaros sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), Rīgas Domes Satiksmes departamentu un Latvijas Riteņbraucēju apvienību. Pateicamies velo draudzīgiem uzņēmumiem par Ar velo uz darbu akcijas atbalstīšanu Rīgā – Coffee Tower, Ādažu Čipsu pilngraudu kraukšķiem un Rochester ingvera dzērieniem.

Eiropas Mobilitātes nedēļa aicina cilvēkus izmēģināt dažādus videi un veselībai draudzīgākus pārvietošanās veidus – izvērtēt, kāds pārvietošanās veids katrā situācijā ir visērtākais, vienlaikus risinot vairākas Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – samazināt satiksmes sastrēgumus pilsētās, mazināt atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu un uzlabot eiropiešu veselības stāvokli.

0 Komentāru