FOTO: Ādažos sagaida ASV armijas karavīrus un miltārtehniku

Komentāri
FOTO: Ādažos sagaida ASV armijas karavīrus un miltārtehniku
Foto: Jānis Zariņš, TV3 Ziņas

Ādažu bāzē ar svinīgu ceremoniju sagaidīti ASV Armijas 2. kavalērijas pulka karavīri, kuri ieradušies Latvijā operācijas Atlantic Resolve ietvaros. Tāpat Latvijā ievesta militārā tehnika.

Šī ir jau trešā ASV vienību rotācija, kura, turpinot pastiprinātu alianses spēku klātbūtni reģionā, izvietota Baltijas valstīs, tostarp Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijā ieradušies 170 ASV karavīri, kuri te uzturēsies līdz marta beigām. Pēc tam viņus nomainīs 3. kājnieku divīzijas karavīri. Šīs rotācijas pirmā grupa Latvijā ieradās pērnā gada beigās, lai plānotu pamatsastāva ierašanos, kas sākās 8. janvārī, kad ar lidmašīnu Latvijā ieradās aptuveni 30 karavīru grupa. Šīs grupas uzdevums bija nodrošināt gan pamatsastāva, gan militārās tehnikas uzņemšanu.

Skaties foto no Ādažiem:


Vairāk nekā 130 ASV karavīru Latvijā ieradās arī 11. janvārī, bet vilciena sastāvs ar militāro tehniku no Lietuvas dzelzceļa stacijā Garkalnē ienāca 15. janvārī. Pēc tā izkraušanas, vairāk nekā 50 militārās tehnikas vienības, tostarp 17 dažādas modifikācijas bruņotas kaujas mašīnas Stryker, un cita veida krava tika nogādāta Ādažu bāzē, kur arī līdz šim izvietojās ASV karavīri.

Pirmā ASV vienība – 150 gaisa desanta karavīru no Itālijā izvietotās ASV armijas 173.kājnieku brigādes kaujas vienības – Latvijā ierādās pērn aprīlī. Savukārt oktobrī viņus nomainīja ASV Teksasas pavalstī izvietotā 1. kavalērijas divīzijas 1. brigādes kaujas vienība Ironhorse.

No septembra vidus līdz novembra beigām Latvijā bija izvietota arī Norvēģijas bruņoto spēku Telemarkas bataljona rotas kaujas grupa 170 karavīru sastāvā.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas pērna gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV ir uzsākusi operāciju Atlantic Resolve – tā ir mācību operācija Baltijas valstīs un Polijā. Tās mērķis ir apliecināt Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas iedzīvotājiem, ka alianse viņus aizstāvēs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl