FM: Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu izstrāde 2021.-2025. gadam atlikta ar valdības lēmumu

1 komentārs
FM: Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu izstrāde 2021.-2025. gadam atlikta ar valdības lēmumu
EDIJS PĀLENS, LETA

Valdība lēma, ka Finanšu ministrijai (FM) jāpārtrauc darbs pie valsts nodokļu politikas pamatnostādnēm 2021.-2025. gadam, ņemot vērā, ka pandēmijas dēļ Ministru kabinetam ir citas prioritātes, šodien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēdē teica FM parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs.

Sēde par pamatnostādnēm tika sasaukta jau pirms divām nedēļām, tomēr tehnisku problēmu dēļ to neizdevās noslēgt. Šodien deputāti ar nozaru pārstāvjiem turpināja diskusiju par to, kāpēc aizvien FM nav izstrādājusi valsts nodokļu politikas pamatnostādnes nākamajiem pieciem gadiem.

Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis (“Republika”) teica, ka iepriekšējā sēdē FM pārstāvji attaisnojās, ka pie vainas pamatnostādņu neesamībai ir Covid-19 pandēmija, tomēr Veselības ministrijai (VM) pandēmija neesot traucējusi laicīgi sagatavot un iesniegt pamatnostādnes par veselības politiku.

Dombrovskis arī piebilda, ka VM pārstāvji sūdzējušies par to, ka veselības politikas pamatnostādņu izstrāde aizkavējās FM dēļ, jo ministrija laicīgi neiesniedza atzinumu.

Zakatistovs skaidroja, ka Covid-19 laikā notika nodokļu politikas koriģēšana, kā arī politiski koalīcijas iekšienē šobrīd ir citas prioritātes. “Ambīcijas, kas bija sākotnēji valdībai strādājot, šobrīd nevar tikt realizētas,” akcentēja FM parlamentārais sekretārs, piebilstot, ka valdība teikusi ministrijai neveidot pamatnostādnes.

FM Valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos Ilmārs Šņucins akcentēja, ka 2020. gada 2. septembrī Ministru kabineta protokollēmumā, apstiprinot ziņojumu, ko virzīja uz parlamentu, bija punkts par pamatnostādņu izstrādes neturpināšanu.

Komisijas vadītājs vaicāja, vai FM ir dots uzdevums, līdz kuram datumam valsts nodokļu politikas pamatnostādnes jāizstrādā, uz ko tika saņemta noraidoša atbilde. Šņucins skaidroja, ka cits datums šobrīd nav noteikts, vienlaikus akcentējot, ka jauns politikas cikls sāksies ar jauna parlamenta ievēlēšanu.

Komisijas deputāti lēma aicināt valdību noteikt konkrētu datumu, līdz kuram FM jāizstrādā Valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2021.-2025. gadam, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

1 komentārs