Finanšu policijas šefs pārliecināts, ka nav notikusi operatīvas informācijas nopludināšana

Komentāri

Finanšu policijas galvenais izlūks Maksims Bogdanovs un viņa sieva – šīs pašas iestādes izmeklētāja – otrdien, 13. jūnijā, atstādināti no amata.

Kriminālprocesā par valsts noslēpuma izpaušanu Drošības policija viņiem noteikusi aizdomās turētā statusu. Kādu informāciju viņu izpauduši, nav zināms.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziņa, ka Drošības policija veic kratīšanu VID par finanšu noziegumu izmeklēšanu atbildīgu darbinieku kabinetos, vakar nāca kā zibens no skaidrām debesīm. Valsts noslēpumu sargātāji šodien paziņoja, ka Kristīnei un Maksimam Bogdanoviem ir noteikts aizdomās turētā statuss. Ņemot vēra drošības līdzekļus, abi no amatiem nekavējoties tika atstādināti. Bogdanovu pāris pa karjeras kāpnēm VID strauji kāpa pēdējā gada laika, kad par finanšu policijas šefu kļuva Edijs Ceipe. Viņš TV3 Ziņām neslēpa, ka notiekošais bijis personisks trieciens.

Edijs Ceipe
VID Finanšu policijas vadītājs

Es viņus izvēlējos, un es no saviem vārdiem neatkāpjos. Tie bija cilvēki, kuriem es uzticējos, kas arī rādīja darba rezultātus. Finanšu policijai tas ietekmēs darbu, tie bija profesionāli cilvēki.

Tieši Ceipes laikā Kristīne Bogdanova uzdienējas līdz Pirmās izmeklēšanas nodaļas vadītājas amatam, atbildot par lielākajām nodokļu karuseļu lietām. Savukārt Maksims vadīja policijas operatīvo bloku.

Ceipe atzīst, ka visa operatīvā ceļā iegūtā informācija ir valsts noslēpums, taču kategoriski noraida bažas, ka Finanšu policijā varētu būt notikusi tās noplūde, kas arī bija iemesls kratīšanām.

Tikmēr finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kas pērn VID rosināja darbinieku rotācijas, lai negodprātīgos darbiniekus nomainītu ar valstij uzticamiem, neuzskata, ka notikušais mestu ēnu uz pārmaiņām.

Bogdanovu advokāte Alla Juraša šodien uz TV3 Ziņu zvaniem neatbildēja.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl