Finanšu policijas šefs pārliecināts, ka nav notikusi operatīvas informācijas nopludināšana

Komentāri

Finanšu policijas galvenais izlūks Maksims Bogdanovs un viņa sieva – šīs pašas iestādes izmeklētāja – otrdien, 13. jūnijā, atstādināti no amata.

Kriminālprocesā par valsts noslēpuma izpaušanu Drošības policija viņiem noteikusi aizdomās turētā statusu. Kādu informāciju viņu izpauduši, nav zināms.

Ziņa, ka Drošības policija veic kratīšanu VID par finanšu noziegumu izmeklēšanu atbildīgu darbinieku kabinetos, vakar nāca kā zibens no skaidrām debesīm. Valsts noslēpumu sargātāji šodien paziņoja, ka Kristīnei un Maksimam Bogdanoviem ir noteikts aizdomās turētā statuss. Ņemot vēra drošības līdzekļus, abi no amatiem nekavējoties tika atstādināti. Bogdanovu pāris pa karjeras kāpnēm VID strauji kāpa pēdējā gada laika, kad par finanšu policijas šefu kļuva Edijs Ceipe. Viņš TV3 Ziņām neslēpa, ka notiekošais bijis personisks trieciens.

Edijs Ceipe
VID Finanšu policijas vadītājs

Es viņus izvēlējos, un es no saviem vārdiem neatkāpjos. Tie bija cilvēki, kuriem es uzticējos, kas arī rādīja darba rezultātus. Finanšu policijai tas ietekmēs darbu, tie bija profesionāli cilvēki.

Tieši Ceipes laikā Kristīne Bogdanova uzdienējas līdz Pirmās izmeklēšanas nodaļas vadītājas amatam, atbildot par lielākajām nodokļu karuseļu lietām. Savukārt Maksims vadīja policijas operatīvo bloku.

Ceipe atzīst, ka visa operatīvā ceļā iegūtā informācija ir valsts noslēpums, taču kategoriski noraida bažas, ka Finanšu policijā varētu būt notikusi tās noplūde, kas arī bija iemesls kratīšanām.

Tikmēr finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kas pērn VID rosināja darbinieku rotācijas, lai negodprātīgos darbiniekus nomainītu ar valstij uzticamiem, neuzskata, ka notikušais mestu ēnu uz pārmaiņām.

Bogdanovu advokāte Alla Juraša šodien uz TV3 Ziņu zvaniem neatbildēja.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl