Finansējums privātajiem bērnudārziem tomēr būs, sola politiķi

2 komentāri
Finansējums privātajiem bērnudārziem tomēr būs, sola politiķi
Foto: Gep Pascual/Flickr

Finansējums privātajiem bērnudārziem būs – šādu vēsti satrauktajiem vecākiem nodod politiķi, norādot, ka tagad to pilnā apmērā finansēs pašvaldības, nevis, kā līdz šim, valsts. Lielākā daļa vietvaru šo uzdevumu jau pašreiz pilda bez problēmām, iebilst tikai bagātās Pierīgas pašvaldības.

Valsts līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem pašvaldības sāka saņemt pirms trim gadiem. Tas bija kā atbalsts vecākiem, ja vietu trūkuma dēļ bērns spiests apmeklēt privātos dārziņus. Valdība lēma šo uzdevumu atkal nodot pašvaldību rokās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Politiķi stingri akcentē, – finansējums privāto bērnudārzu apmeklēšanai būs, vienīgi to tagad nodrošinās pašvaldības.

Pašlaik svarīgākais ir izstrādāt metodiku, kā aprēķināt, cik liels finansējums par katru bērnu nepieciešams. Pašvaldībām turpmāk būs arī jāatbalsta auklīšu dienests.

Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas prognozēm šogad rindā uz pašvaldības bērnudārziem varētu būt teju 9000 bērnu. Tendence liecina, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem bērnu skaits, kuri netiek pašvaldības bērnudārzā, pakāpeniski mazinās.

TOP komentāri

 • Lena Kuzmina
  0 0 0

  Lena Kuzmina

  atvainojos: Man liek parakstīt jauno līgumu, kur rakstīt, ka finansējuma pārtraukšanas gadījumā man jāmaksa pašai pilnu maksu ar 2016.gada 1.janvāri.
 • Lena Kuzmina
  0 0 0

  Lena Kuzmina

  Interesanti, kad tiek plānots pabeigt un pieņemt jauno metodiku? Valsts ieredni jau paziņoja par atteikšanu līdzfinansēt, bet metodika nav izstrādāta un apstiprināta, vienlaicīgi pašvaldības gatavo savus budžetus un 2016.gada būdžetos neliek finansējuma palielinājums, bat oficiāli apstiprina pabalstu 132 euro apmērā uz vienu bērnu. Man liek parakstīt jauno līgumu, kur rakstīt, ka finansējuma pārtraukšanas gadījumā man jāmaksa pašai pilnu maksu ar 2015.gada 1.janvāri. Valsts ieredni nevarēja āgrāk sagatovot un saskaņot ar pašvaldēm jauno metodiku, lai ar 01.01.2016 nemocīt vecākus un bērnus?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl