Fiktīvās laulības: cer ieviest vienotu sodu ES dalībvalstīs

Pievienot komentāru

Fiktīvajām laulībām visā Eiropas Savienībā jābūt krimināli sodāmām. To Latvijas Cilvēktirdzniecības novēršanas eksperti drīzumā centīsies panākt Briselē. Šobrīd katrai dalībvalstij ir sava interpretācija un bieži vien upuru – lielākoties sieviešu – pāridarītāji paliek bez soda.

Lai nelegālie imigranti no ārpus Eiropas Savienības iegūtu šeit uzturēšanās atļaujas un iespēju strādāt, organizētās noziedzības tīkli ar viltu un meliem turpina vervēt Latvijas sievietes, lielākoties no laukiem un mazizglītotas.

Viņas aizved izprecināšanai uz Īriju un Apvienoto Karalisti, lai gan bijis solīts darbs. Tur viņas piedzīvo smagu vardarbību.

Taču Īrijas varas iestādes daudz aktīvāk sākušas vērsties pret sievietēm no Latvijas, kas labprātīgi un apzināti apmaiņā pret naudu apprecas ar trešo valstu pilsoņiem Īrijā.

Lai varētu atpazīt signālus, kas liecina par sieviešu iesaistīšanos fiktīvajās laulībās, Latvijā ir noslēgušās mācības 186 jomu profesionāļiem 58 novados.

Piemēram, ja sievietes bibliotēkā izdrukā lidmašīnas biļetes, bibliotekāriem tagad būs netiešs pienākums izvaicāt par galamērķi.

Video