EZA: Cilvēkiem ar smagu imūnsupresiju balstvakcīnu var ievadīt pat mēnesi pēc otrās devas

0 Komentāru
EZA: Cilvēkiem ar smagu imūnsupresiju balstvakcīnu var ievadīt pat mēnesi pēc otrās devas
EPA/SCANPIX

Cilvēkiem ar smagu imūnsupresiju balstvakcīnu var ievadīt pat pēc 28 dienām pēc otrās Covid-19 vakcīnas devas, liecina informācija Zāļu valsts aģentūras mājaslapā.

Eiropas zāļu aģentūra (EZA) savā ziņojumā norāda, ka “Pfizer”/”BioNTech” Covid-19 vakcīnas trešās devas ievadi var apsvērt vismaz sešus mēnešus pēc otrās devas cilvēkiem no 18 gadu vecuma. Savukārt cilvēkiem ar smagu imūnsistēmas nomākumu “Pfizer-BioNTech” vakcīnas un ražotāja “Moderna” vakcīnu trešo devu var ievadīt vismaz 28 dienas pēc otrās vakcīnas devas.

Šis ieteikums sniegts, ņemot vērā pētījumus, kas liecina, ka trešās vakcīnas devas saņemšana palielināja spēju veidot antivielas pret Covid-19 slimību izraisošo vīrusu pacientiem pēc orgānu transplantācijas ar nomāktu imūnsistēmu.

Lai gan nav tiešu pierādījumu, ka šo pacientu spēja veidot antivielas pasargā no Covid-19, sagaidāms, ka trešā vakcīnas deva palielinās aizsardzību vismaz daļai no pacientiem.

Kā vēstīts, Imunizācijas valsts padomes (IVP) sēdē nolemts rekomendēt balstvakcinācijas devu personām, kas vecākas par 65 gadiem, kā arī sociālās aprūpes centru iemītniekiem.

0 Komentāru