“Euroaptieka” sākusi piedāvāt mājās veicamus Covid-19 antivielu testus

3 komentāri
“Euroaptieka” sākusi piedāvāt mājās veicamus Covid-19 antivielu testus
PUBLICITĀTES FOTO

“Euroaptieka” visās tīkla aptiekās Latvijā sākusi piedāvāt Covid-19 seroloģiskos jeb antivielu ekspresdiagnostikas testus, ar kuriem iespējams noskaidrot, vai organismā ir pēc Covid-19 pārslimošanas radušās IgG un IgM antivielas, “Skaties.lv” pavēstīja “Euroaptieka” pārstāvji.

“Euroaptieka” visās tīkla aptiekās Latvijā piedāvā Covid-19 seroloģiskos jeb antivielu ekspresdiagnostikas testus, ar kuriem iespējams noskaidrot, vai organismā ir IgG un IgM antivielas, kas radušās pēc Covid-19 pārslimošanas.

Testu var iegādāties ikviens bez ārsta nozīmējuma un to iespējams veikt mājas apstākļos vien 10 minūšu laikā. Testu ražotājs ir Šveices biotehnoloģiju kompānija “PRIMA Lab SA”, un tests ir apstiprināts gan Eiropas Savienībā, gan Zāļu valsts aģentūrā.

“Euroaptieka” valdes priekšsēdētāja Nataļja Zaharova

“Piedāvājam Covid-19 antivielu ekspresdiagnostikas testus, ar kuriem ir iespējams ātri un viegli mājas apstākļos noskaidrot, vai organismā ir antivielas pēc pārslimota Covid-19. Šie testi var būt noderīgi ikvienam, kuram ir aizdomas, ka iepriekš bijusi saslimšana ar koronavīrusu, kas noritējusi bez nozīmīgiem simptomiem vai pat bez tiem. Vai arī, iespējams, iepriekš bijis kontakts ar koronavīrusa saslimušo.”

Antivielu noskaidrošana aizņems vien 10 minūtes. Testa veikšana ir vienkārša – ar testa iepakojumā pievienoto lanceti nepieciešams veikt dūrienu pirkstā, lai no tā ar pipeti noņemtu vienu asins pilienu. Pēc tam to jāiepilina testa kasetes iedobē, kurā ir iestrādātas antivielu un koloidālo zelta nanodaļiņas, kas ātri un kvalitatīvi noteiks IgG un IgM antivielu klātbūtni asinīs, kas norāda uz vīrusa infekciju un izrietošo imūno atbildes reakciju pret SARS-CoV-2.

Ražotājs iesaka testu veikt 10-20 dienas pēc simptomu parādīšanās vai iespējamā kontakta ar Covid-19 saslimušo. Gadījumā, ja organisms ir pakļauts vīrusa iedarbībai, tad attiecīgās antivielas pret Covid-19 novēro 19 dienu laikā no simptomu rašanās (60% gadījumos pirmās nedēļas laikā un 90% gadījumos otrajā nedēļā). Pirmajās dienās pēc inficēšanās, kad organisma imūnā atbilde joprojām attīstās, antivielas var netikt noteiktas.

Ja pēc ekspresdiagnostikas testa veikšanas organismā diagnosticētas antivielas – tests ir pozitīvs, taču iepriekš saslimšana nav konstatēta, ieteicams konsultēties ar ģimenes ārstu, lai vienotos par papildu izmeklējumu veikšanu.

Testa ražotājs “PRIMA Lab SA” vērš uzmanību, ka tests neuzrāda antivielas, kas radušās pēc vakcinācijas. Papildu tam starptautiskās zinātnieku aprindās joprojām pēta, tāpēc šādu antivielu noteikšana neliecina par aizsargimunitātes sasniegšanu un netiek izslēgts, ka saslimšana ar Covid-19 nevar notikt atkārtoti.

Covid-19 antivielu ekspresdiagnostikas testu var iegādāties ikviens bez ārsta receptes visās 56 “Euroaptieka” tīkla aptiekās Latvijā, un tas maksā 10,99 eiro.

Aptieku tīkla vienīgā īpašniece ir Lietuvas “Euroapotheca”, bet tās patiesais labuma guvējs, pēc “Firmas.lv” datiem, ir mazumtirdzniecības tīkla “Maxima” patiesais labuma guvējs Nerijs Numa (līdz 2020.gadam – Numavičs). “Euroapotheca” ir kopumā vairāk nekā 600 aptieku Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Zviedrijā. “Euroaptieka” Latvijā darbojas kopš 2001.gada.
3 komentāri