Esiet tam gatavi! Kūstošā sniega un lietus dēļ Latvijā ir nopietni plūdu draudi

Komentāri

Sniegs lielākajā daļā Latvijas ir nokusis, un sācis celties ūdens līmenis. Tiek prognozēts, ka lietus un sniega ūdeņi jau šonedēļ applūdinās dažas zemākās vietas.

Ar pamatīgām bažām straujo sniega kušanu vēro Ogres iedzīvotāji. Jau ierasts, ka tieši Ogres upē intensīvas sniega kušanas dēļ strauji ceļas ūdens līmenis, appludinot plašas teritorijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Aizgājis biju pie upes, pagaidām nekas tāds – daudz izkusis, bet ūdens tikai drusku ir virsū, pagaidām neko nemana,” saka Ogres iedzīvotājs Jānis.

Visstraujākais ūdens līmeņa kāpums un līdz ar to arī plūdu iespējamība ir mazo Kurzemes un Vidzemes upju krastos. Pagājušajā diennaktī straujākais ūdens kāpums reģistrēts Kurzemē. Bārtā, pie Latvijas un Lietuvas robežas ūdens cēlies vairāk nekā par diviem metriem. Tikmēr Nīcas pašvaldības vadītājs Agris Petermanis gan atzīst, ka pagaidām plūdu draudi neesot.

Foto

Ūdens līmenis kāpj arī citās mazajās Kurzemes upēs – Durbē, Užavā, bet lielajās upēs Abavā un Ventā tas tikai sākas. Tāpat arī Zemgales, Vidzemes un Latgales upēs ūdens līmeņa paaugstināšanās tikai sākas.

Hidrologi prognozē, ka tuvākajās diennaktīs ūdens līmeņa celšanās turpināsies un applūdīs zemākās vietas, iespējama arī ledus lūšana un sastrēgumu veidošanās, taču šogad plūdu risks nav tik liels kā iepriekšējos gadus.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl