Komentāri

Gadījumi, kad, strādājot ar zāģi vai dārza tehniku, tiek traumētas un pat nogrieztas ķermeņa daļas, notiek katru dienu. Turklāt ne vienmēr bojātos vai norautos pirkstus, plaukstas, pēdas, rokas un kājas izdodas piešūt atpakaļ. Lielākoties tas cilvēku nezināšanas dēļ.

Gadu no gada ārsti–mikroķirurgi saskaras ar vienām un tām pašām traumām, bet cilvēki no citām un pat savām kļūdām nemācās. Lielākā daļa savainojumu tiek iegūti alkohola reibumā, stāsta mediķi, taču ne vienmēr pie vainas alkohols.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, pagājušajā nedēļā kāds 18 gadus vecs vīrietis Zemgales reģionā guvis traumas, strādājot ar ripzāģi. Jaunietis iezāģējis sev plaukstā, gūstot divu pirkstu brūces un cīpslu bojājumus. Cietušais nogādāts pie speciālistiem Rīgā Gaiļezerā.

Ķirurģi spēj brīnumus – ar norautiem pirkstiem vēlāk var spēlēt pat mūzikas instumentu

Bieži vien ārsti saskaras ar norauto orgānu bojājumiem, kas radušies jau pēc amputācijas. Proti, pirksts vai roka, ko varētu piešūt atpakaļ, slimnīcā nonāk stāvoklī, kad neviena operācija vairs palīdzēt nevar.

Savukārt, gadījumā, ja viss izdarīts vairāk vai mazāk pareizi un traumas mehānisms nav smags, ārsti uzsver, – ir lielas cerības ar norautajiem pirkstiem kādreiz spēlēt pat mūzikas instrumentu.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl