Komentāri
Esi prātīgs! Mediķi saņem pirmos izsaukumus palīdzēt saulē pārkarsušiem cilvēkiem
Foto: LETA

Tieši ap vakaru Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) sācis saņemt vairāk izsaukumu no saulē pārkarsušajiem. Pirmās negatīvās sekas uz veselību parādījušās pēc atgriešanās mājās no pludmales.

Ja pēc atpūtas sākas ķermeņa trīcēšana, drebuļi, augsta temperatūra līdz pat 39 grādiem, slikta dūša ar vemšanu, apziņas traucējumi, krampji vai samaņas zudums, tad nekavējoties ir jāsauc medicīniskā palīdzība. Tās visas ir sekas no pārkaršanas saulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Daļa no pārkarsušajiem cilvēkiem pēc tam arī nonāk slimnīcā ar veselības problēmām. Jauniem cilvēkiem tā cēlonis ir ilgstoša, tiešām stundām ilga sauļošanās. Savukārt gados veciem cilvēkiem veselības stāvoklis nopietni var sarežģīties, un pārkaršana var sākties, strādājot piemājas dārziņos. Pēdējā laikā pastiprināti tiek pievērsta uzmanība mazu bērnu atstāšanai automašīnās. Tā nu ir lieta, ko nekādi nedrīkst pieļaut ne no veselības, ne dzīvības, un arī ne drošības viedokļa. Bērns nekādā gadījumā nebūtu atstājams automašīnā,” norāda “ātrās palīdzības” pārstāve Ilze Bukša.

Tāpat tiek atgādināts – šajās karstajās dienās pastiprināti ir jādzer ļoti daudz ūdens.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl