Esi prātīgs! Latvijā izdeguši 300 hektāri mežu cilvēku dēļ

Komentāri

Valstī jau mēnesi ir mežu ugunsnedrošais periods. Kopš gada sākuma postījumi, pie kuriem galvenokārt vainojama cilvēku darbība, mērojami vairāk nekā 300 hektāru platībā.

Vēl pirms sezonas sākuma Valsts meža dienesta darbiniekiem bija skaidrs, ka meža ugunsgrēku skaita ziņā šis būs ļoti karsts periods. Šā gada piecu mēnešu laikā jau notikuši 356 meža ugunsgrēki ar kopējo platību 309 hektāri, kas ir vairāk nekā puse no visiem meža ugunsgrēkiem pērn.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja ugunsgrēks mežā ir noticis agrā pavasarī, kad augsne vēl ir mitra, tad cieš tikai meža zemsedze un kokiem bojājums netiek nodarīts. Taču, ja deg kūdra un uguns tiek pie koka saknēm, tad viss koks iet bojā. Cieš arī dzīvnieki. Daļa no viņiem paspēj aizbēgt, bet citiem izejas nav.

Viens no lielākajiem pēdējā laika ugunsgrēkiem noticis 13. maija piektdienā Medempurvā. Tur mežs dega gandrīz 10 hektāru lielās platībā. Dūmus varēja redzēt pat no Dienvidu tilta Rīgā. Babītes Meža ugunsdzēsības stacijas vadītājs Aivars Kovals bija šī ugunsgrēka dzēšanas darbu vadītājs. Viņš norāda, ka šī bija pirmā reize viņa praksē, kad bija nepieciešams izmantot helikopteru, jo Medemciemu līdz atklātām liesmām atdalīja vien 500 metri.

Augstās bīstamības ugunsgrēks Medempurvā tika dzēsts trīs dienas, un iesaistīti tika 30 ugunsdzēsēji. Iespējamais uguns izcelšanās iemesls varētu būt saistīts ar garām braucošo kvadriciklu, kura vadītājs nemaz nepamanīja, ka viņa pārvietošanās līdzeklis izraisa aizdegšanos. Šādi gadījumi nav retums meža ugunsdzēsēju ikdienā. Ugunsdzēsības stacijas vadītājs atzīst, ka viens no lielākajiem draudiem pašiem ugunsdzēsējiem ir nevis uguns, bet gan kas cits.

Kas? Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl