Esi gatavs Visu svēto naktij! Spocīgi un interesanti fakti par Halovīnu!

Komentāri
Esi gatavs Visu svēto naktij! Spocīgi un interesanti fakti par Halovīnu!
Scanpix

Halovīns ir vieni no populārākajiem svētkiem pasaulē, jo īpaši tie ir aktuāli ASV un Lielbritānijā. Katru gadu bērni un pieaugušie pārtop par briesmoņiem, slavenībām un visādiem citādiem mošķiem, lai svinētu šos pagānu svētkus.

Šajos svētkos ne tikai cilvēki pārtop par raganām, zombijiem un dievišķiem spēkiem, bet arī iedzīvotāju mitekļi tiek īpaši izgreznoti.

Viens no Halovīna simboliem ir izgrebts ķirbis, kura iekšienē ielikta svecīte. Šo tradīciju ieviesuši īri 20. gadsimta sākumā. Par aktuālu Halovīna tradīciju kļuvusi ķirbju grebšana, un dažās valstīs pat notiek ekskluzīvas sacensības par skaistāk izgrebto ķirbi.

Foto: National Retail Federation

Skaties video un uzzini elpu aizraujošos faktus par Halovīnu!

Klasiskais Halovīnu simbols ir izgrebts ķirbis ar sveci tajā, kas iedegta spokaini liesmo. Ķirbis par svētku simbolu kļuvis, pateicoties īru leģendai. Kāds vīrs vārdā Džeks, kam viss mūžs ir bijusi tāda kā uzdzīve, esot apmānījis pašu sātanu, bet debesīs viņu arī nav ņēmuši izdarīto grēku dēļ. Tādēļ viņš esot spiests mūžīgi dzīvot ēnainos kaktos uz zemes un klīst pa tumšām ielām. Vīram līdzi esot bijusi tikai viena oglīte, ar ko apgaismot ceļu, kuru tad viņš esot ielicis izdobtā rācenī, lai dod vairāk gaismas un ilgāk deg. Leģendai nonākot Amerikā, rāceņa vietā parādījies ķirbis.


Populārākais bērnu kostīms:

 1. Supervaronis
 2. Betmens/Princese
 3. Dzīvnieks
 4. Zirnekļcilvēks
 5. “Zvaigžņu kari” varonis

Populārākais pieaugušo kostīms:

 1. Ragana
 2. Betmens
 3. Dzīvnieks
 4. Pirāts
 5. Supervaronis

Populārākais mājdzīvnieka kostīms:

 1. Ķribis
 2. “Hot dogs”
 3. Lauva/Pirāts
 4. Velns

Lasi vēl