Esi gatavs Visu svēto naktij! Spocīgi un interesanti fakti par Halovīnu!

Komentāri

Halovīns ir vieni no populārākajiem svētkiem pasaulē, jo īpaši tie ir aktuāli ASV un Lielbritānijā. Katru gadu bērni un pieaugušie pārtop par briesmoņiem, slavenībām un visādiem citādiem mošķiem, lai svinētu šos pagānu svētkus.

Šajos svētkos ne tikai cilvēki pārtop par raganām, zombijiem un dievišķiem spēkiem, bet arī iedzīvotāju mitekļi tiek īpaši izgreznoti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viens no Halovīna simboliem ir izgrebts ķirbis, kura iekšienē ielikta svecīte. Šo tradīciju ieviesuši īri 20. gadsimta sākumā. Par aktuālu Halovīna tradīciju kļuvusi ķirbju grebšana, un dažās valstīs pat notiek ekskluzīvas sacensības par skaistāk izgrebto ķirbi.

Foto: National Retail Federation

Skaties video un uzzini elpu aizraujošos faktus par Halovīnu!

Klasiskais Halovīnu simbols ir izgrebts ķirbis ar sveci tajā, kas iedegta spokaini liesmo. Ķirbis par svētku simbolu kļuvis, pateicoties īru leģendai. Kāds vīrs vārdā Džeks, kam viss mūžs ir bijusi tāda kā uzdzīve, esot apmānījis pašu sātanu, bet debesīs viņu arī nav ņēmuši izdarīto grēku dēļ. Tādēļ viņš esot spiests mūžīgi dzīvot ēnainos kaktos uz zemes un klīst pa tumšām ielām. Vīram līdzi esot bijusi tikai viena oglīte, ar ko apgaismot ceļu, kuru tad viņš esot ielicis izdobtā rācenī, lai dod vairāk gaismas un ilgāk deg. Leģendai nonākot Amerikā, rāceņa vietā parādījies ķirbis.


Populārākais bērnu kostīms:

 1. Supervaronis
 2. Betmens/Princese
 3. Dzīvnieks
 4. Zirnekļcilvēks
 5. “Zvaigžņu kari” varonis

Populārākais pieaugušo kostīms:

 1. Ragana
 2. Betmens
 3. Dzīvnieks
 4. Pirāts
 5. Supervaronis

Populārākais mājdzīvnieka kostīms:

 1. Ķribis
 2. “Hot dogs”
 3. Lauva/Pirāts
 4. Velns

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl