“Esam auguši ar viņa mūziku…” Drīzumā vairākās vietās Latvijā skanēs Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti

2 komentāri

Mūziķis Mārtiņš Freimanis mūžībā aizgāja pirms vairāk nekā septiņiem gadiem – 2011. gada 27. janvārī, bet viņa draugi, paziņas un mūzikas cienītāji nav viņu aizmirsuši.

Tāpēc tapis veltījumu albums “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”, un jau drīz gaidāma arī koncertprogramma ar tādu pašu nosaukumu.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja pasākuma organizatore Ieva Grēgere, pirmais koncerts notiks 28. augustā, Dzintaru koncertzālē.

“Ar to mēs iesāksim šo koncerttūri, apmeklējot dažādas pilsētas un vietas. Ideja sākās ar to, ka nu jau aizsaulē aizgājušais Mārtiņš šķita aizmirsts. Elita Mīlgrāve kopā ar Guntaru Raču vienojās vienā lieliskā idejā uzaicināt populāros mūziķus ieskandināt šo mūziku jaunās skaņās tieši ar Mārtiņa populārajām dziesmām,” min Grēgere.

Viens no mūziķiem, kurš piedalīsies koncertprogrammā, ir Gatis Mūrnieks. Mūziķis par sajūtām pirms koncerttūres stāsta: “Ir uztraukums. Baidīties nedrīkst, bet ir jāparāda labākais – ka arī mūziķi, kas nav pazinuši Mārtiņu Freimani personīgi – arī viņiem Mārtiņa mūzika ir tuva. Mēs esam auguši ar viņa mūziku.”

Koncertprogramma “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” izskanēs visā Latvijā ar grandiozu noslēgumu Ķīpsalas hallē. Albuma prezentācijas koncerti solās būs koši, draudzīgi dziedāšanas svētki un emociju virpuļi ikvienam Mārtiņa mūzikas cienītājam. Koncertos gan ar albumā ieskaņotajām dziesmām, gan negaidītiem pārsteigumiem uzstāsies Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Ralfs Eilands, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Līvi, Refleksija, Kārlis Būmeisters, Z-Scars, Olga Rajecka, Katrīna Bindere, Madara Grēgere, Maija Kalniņa un citi mūziķi. Mākslinieku sastāvs katrā koncertā atšķirsies.

Jaunā koncertprogramma viesosies Valmierā, Rēzeknē, Jelgavā, Liepājā un Tukumā. Plašāka programma visas dienas garumā tiek plānota mākslinieka dzimtajā pilsētā Aizputē viņa vārda dienā 10.novembrī. Savukārt īpaši vērienīgs tiek plānots noslēguma koncerts Ķīpsalas hallē, kur savulaik grupas “Tumsa” koncerti un Mārtiņa mūzika bija neatņemama un neaizmirstama sastāvdaļa.

2 komentāri