Komentāri

Lietavas radījušas ārkārtas situāciju Latgalē. Applūduši lauki, izskaloti ceļi un slēgta šoseja uz Krieviju posmā starp Kārsavu un Rēzekni.

Jaunākā informācija liecina, ka slēgti arī vairāki vietējas nozīmes ceļi. Daudzās pašvaldībās ir ārkārtas stāvoklis vai tuvu tam.

Kā norāda Latvijas pašvaldību savienības (LPS) vadītājs Gints Kaminskis, LSP ceturtdien saņēma daudz zvanu no Latgales vietējām pašvaldībām ar informāciju par situāciju reģionā.

Gints Kaminskis
LPS vadītājs

Manuprāt, tā ir ārkārtas situācija, kas absolūti noliek sliktā situācijā visu Latgali. Nebrīnos, ka vasarā šādas lietavas rada šādus zaudējumus. Pats trakākais ir tas, ka jauni ceļa posmi, kas ir bijuši atjaunoti, nav izturējuši šo dabas stihiju. Nav apjaušams, cik tas nākotnē prasīs līdzekļu, lai visu sakārtotu. Būs jāliek visi spēki kopā. Pašvaldībām noteikti būs jālūdz valsts palīdzība, ir jau zināmas pašvaldības, kas vērsušās ministrijā.

Lietavas ievērojamus postījumus nodarījušas Kārsavas novada, – tur izskaloti vairāki vietējas nozīmes, kā arī valsts ceļi. Kā skaidro Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka, piektdien, 25. augustā, Kārsavas novada domē tiks sasaukta sēde, lai lemtu par ārkārtas situācijas izsludināšanu. Vienlaikus Silicka min vairākus ceļa posmus, kas lietavās ir izskaloti. Raksturojot situāciju, viņa saka: “Esam atgriezti no pārējās pasaules”.

Ināra Silicka
Kārsavas novada domes priekšsēdētāja

Šonakt nav bijis liels lietus. Ceturtdien ap plkst. 22.00 vakarā bija ne tikai slēgts ceļš Kārsava-Rēzekne, jo bija izskalots, bet arī Kārsava-Ludza un Kārsava-Viļaka, tādēļ mēs uz doto brīdi esam atgriezti no visas pasaules. Tiesa gan ceļš Kārsava-Ludza, kur bija tilts izskalots, tur ir veikti pagaidu darbi, un kādu brīdi varēs kursēt transports. Uz šo brīdi vakar jau bija vairāki zvani no iedzīvotājiem par tekošiem jumtiem un par to, ka pagrabi pildās ar ūdeni. Šobrīd šādu ziņu man nav, ceram, ka šis negaidīti ļaunais laiks būs mitējies.

Vienlaikus Silicka min, ka ievērojamus postījumus piedzīvo arī vietēji lauksaimnieki, kuriem applūduši lauki. Viņa skaidro, ka salīdzinoši nesen lauksaimnieki sākuši vāk ražu, taču novāktais apjoms mērāms aptuveni 15%.

Intervija ar Kārsavas novada domes priekšsēdētāju Ināru Silicku!

Savukārt, kā  norāda VAS “Latvijas valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova, lietus ir nodarījis būtiskus postījumus, sevišķi Kārsavas apkārtnē. Šobrīd Latgalē ir slēgti septiņi vietējās nozīmes, viens reģionālais un viens valsts nozīmes ceļš.

Šobrīd satiksmei ir slēgti septiņi valsts vietējās nozīmes autoceļi, reģionālais autoceļš Viļaka-Kārsava 37. kilometrā un šoseja Kārsava-Rēzekne

Intervija ar VAS “Latvijas valsts ceļi” pārstāvi Annu Kononovu

Jau vēstīts, ka ceturtdien, 24. augustā, turpinoties pēdējo gadu stiprākajām lietavām, vietām Latgalē applūdušas zemākās teritorijas, arī māju pagalmi un pagrabi.

”Latvijas Valsts ceļi” informē, ka izskalojumu dēļ apdraudēta droša satiksme. Izskalotos autoceļus nedrīkst uzreiz remontēt. Tie var apdraudēt strādnieku dzīvības.

Kā LNT Ziņām norādījuši sastaptie rēzeknieši, – tik spēcīgas lietavas neatceras. Lietus bez mitas līst jau divas dienas un viss pamatīgi izmircis.

Lasi vēl