“Es nepieļāvu domu, ka šī diagnoze kļūs par šķērsli…” – bijušajam žurnālistam, 28 gadus jaunajam Denisam ļoti nepieciešama palīdzība

Pievienot komentāru
“Es nepieļāvu domu, ka šī diagnoze kļūs par šķērsli…” – bijušajam žurnālistam, 28 gadus jaunajam Denisam ļoti nepieciešama palīdzība
Foto avots: Facebook

28 gadus jauno Denisu daudzi viņu pazīst kā žurnālistu Denisu Denisovu, kurš aktīvi darbojies gan radio, gan televīzijā un arī interneta medijos. Jaunais vīrietis jau sešus gadus mēģina sadzīvot ar ļaundabīgu ādas vēzi, cenšoties nedomāt, ka tas var likt šķēršļus viņa dzīvei… Patlaban pārciestas jau astoņas operācijas, un labā ziņa ir tā, ka situāciju var uzlabot. Sliktā – zāles maksā 95 tūkstošus eiro, tādēļ tiek lūgta līdzcilvēku palīdzība.

Deniss strādājis radio Baltkom un portālā mixnews.lv, telekanālā TV5 programmā Mūsu tēma, ziņu redaktors portālā TVNet. Deniss nopietni aizrāvās ar mūziku un darbojās kā dīdžejs. Bez šī visa viņa dzīvē ir vēl kaut kas, ar ko viņš sadzīvoja, bet ilgu laiku nevērtēja kā traucēkli vai apdraudējumu savai karjerai un turpmākajai dzīvei – melanoma.

Pirms sešiem gadiem, tūlīt pēc augstskolas pabeigšanas, Denisam diagnosticēja ļaundabīgu ādas vēzi – melanomu.

”Tas nav labākais dzīves sākums jaunam cilvēkam. Melanoma manā apziņā nebija pirmajā vietā. Es pat nepieļāvu domu, ka man, 22 gadus vecam jaunietim, kura dzīvē parādījās mīļotā meitene un karjeras iespējas, tāda diagnoze kļūs par šķērsli,” viņš atzīst labdarības portālam Ziedot.lv.

Sešu gadu laikā Deniss pārcieta astoņas operācijas. Vairāku gadu garumā viņš regulāri saņēma zāļu injekcijas divas reizes dienā trīs reizes nedēļā.

Deniss to centās uztvert par tādu kā piedzīvojumu. Diemžēl vēzim nav tik laba humora izjūta kā Denisam. Sākās metastāzes – un tas vairs nebija nekāds piedzīvojums.

Smagākais sākās pagājušajā gadā. Smadzenēs tika konstatēta un izgriezta metastāze ar plašu asiņošanu.

”Es labi atceros tās divas nedēļas pirms operācijas – burti pārvērsās par hieroglifiem, šausmīgi sāpēja galva, dzīve vairāk līdzinājās fantastikas drāmu dekorācijām,” par pārdzīvoto stāsta Deniss.

Tad sekoja otra operācija, kurai bija nopietnas sekas. Tajā skaitā atmiņas zudums, kustību problēmas – Deniss nespēja kontrolēt labo kāju un roku, bet pats svarīgākais – viņš nespēja runāt un rakstīt.

”Savā ziņā es atkal paliku kā bērns, kurš visu mācās no jauna – staigāt, runāt, lasīt un rakstīt. Diemžēl šī situācija ir pārvilkusi svītru manai žurnālista karjerai. Šobrīd jau ir pagājuši 2 mēneši kopš operācijas, bet man joprojām ir runas problēmas, es rakstu kā divnieku karalis”, skumji atzīst Deniss.

Tomēr labā ziņa ir tā, ka ir pieejamas zāles. Skumji ir tas, ka tās ir dārgas. Valsts līdzfinansē 14 228,72 eiro, pašam Denisam jāmaksā 95 051,62 eiro par 12 mēnešu ārstniecības kursu, ko nozīmējis Latvijas ārstu onkologu konsīlijs. Ik mēnesi Denisam nepieciešami 7920,97 eiro, lai ļauno slimību apturētu un glābtu viņa dzīvību.

”Tas, kas man ir palicis – ir mūzikas mīlestība, vēlme dzīvot un izstarot pozitīvismu šajā pasaulē. Un Jūsu sniegtā palīdzība būs nenovērtējama. Pats svarīgākais, sargiet sevi! Izrādās, ka saule ir bīstama parādība uz šīs zemes”, saka Deniss.

Palīdzēsim Denisam!

Informāciju par ziedošanas veidiem var atrast te!

Lasi vēl