“Es neesmu nabadzīgs,” apgalvo airBaltic investors. Krievu lidmašīnas obligāti nebūšot jāpērk

0 Komentāru
“Es neesmu nabadzīgs,” apgalvo airBaltic investors. Krievu lidmašīnas obligāti nebūšot jāpērk
Foto: F64

Valdības izraudzītais pretrunīgi vērtētais airBaltic finanšu investors – Vācijas uzņēmējs Ralfs Dīters Montāgs-Girmess – atklājis, ka aviokompānijā veiks investīcijas no saviem personīgajiem līdzekļiem un to darīs bez nosacījumiem, ka no viņa jāiegādājas Krievijā ražotās lidmašīnas Sukhoi Superjet. Kā investors argumentē šādu savu biznesa īstenošanas izvēli?

Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic potenciālais finanšu investors no Vācijas Ralfs Dīters Montāgs-Girmess uz Latviju esot sācis raudzīties vēl pirms iespējamā darījuma ar airBaltic, jau pērn vasarā. Tā uzņēmējs atklāj savā pirmajā preses konferencē, kas notiek nedēļu pēc valdības lēmuma par Ralfa Girmesa kā finanšu investora piesaisti airBaltic.

Girmess pēdējos gados nodarbojas ar lidmašīnu līzinga pakalpojumiem, bet pirms tam sniedzis dažādus finanšu un konsultāciju pakalpojumus, tostarp Krievijā. Interesi par investīcijām tieši airBaltic Vācijas uzņēmējs izrādījis pēc nejaušas tikšanās šogad vasarā Parīzes aviācijas izstādē.

Girmess apgalvo, ka 52 miljoni eiro, kurus viņš apņēmies ieguldīt airBaltic, netiks piesaistīti no valstīm, pret kurām Eiropas Savienība un ASV noteikušas sankcijas, un to, ka viņš nepārstāv kādu citu investoru. Šie miljoni esot viņa privātie līdzekļi.

“Es neesmu nabadzīga persona. Šīs būs manas lielākās investīcijas vienā kompānijā, ko esmu līdz šim veicis. Bet visi šie līdzekļi nāk no maniem privātajiem fondiem, mantojuma un ģimenes finanšu līdzekļiem,” sacīja Girmess.

Ja viss noritēs kā šobrīd plānots, Girmess iegūs 20% airBaltic akciju. Iepriekš izskanējis, ka viņš iegulda ar nosacījumu, ka airBaltic jāiegādājas pretrunīgi vērtētas Krievijā ražotas lidmašīnas Sukhoi Superjet. Stundu ilgušās preses konferences laikā Girmess šo informāciju noraidīja vairākkārt.

Vienlaikus ar finanšu investora ieguldījumiem, valstij būtu jāiegulda 80 miljoni eiro – nauda paredzēta galvenokārt jauno Kanādā ražoto Bobardier lidmašīnu iegādes apmaksai.

Skaties video:

0 Komentāru