“Es lūdzu atklātu atvainošanos manam draugam Tarikam!”

13 komentāri

Atvainošanos no Labklājības ministrijas un cilvēkcienīgu attieksmi pret bēgļiem pieprasa TV3 Ziņu skatītāji pēc materiāla demonstrēšanas par irākiešu bēgli Tariku. Kā zināms, Labklājības ministrija TV3 Ziņu sižetā norādījusi, ka tie bēgļi, kas meklējuši ”labāku dzīvi” citviet Eiropā, bet tomēr ir bijuši spiesti atgriezties, ir “faktiski mūs visus savā ziņā piekrāpuši [red.]”.

Kā norāda TV3 Ziņas, sākusies to bēgļu atgriešanās, kuri Latviju pameta, lai dotos labākas dzīves meklējumos uz turīgākām Eiropas valstīm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bēgļu nedienas

Ar Latvijā izsniegtiem dokumentiem viņi citur nevar dabūt ne legālu darbu, ne pabalstus, un nu – brauc atpakaļ. Piemēram, Tariks ir bēglis no Irākas – pēc oficiālā statusa iegūšanas viņa ģimene ar septiņiem bērniem nonāca bezizejā. Par pabalsta summu 139 eiro mēnesī dzīvesvietu ģimenei atrast neizdevās, darbu – arī ne. Daudz nedomājot, ģimene devās uz Vāciju. Taču nu Tariks ir spiests atgriezties – Vācijā viņam atteica izsniegt darba atļauju, jo viņš pirmreizēji ir reģistrēts kā bēglis Latvijā. Šobrīd Tariks dzīvo pie paziņas un izmisīgi meklē darbu. Nepalīdz pat krievu valodas zināšanas.

Skaties TV3 Ziņu sižetu!

Komentējot šo situāciju, Egīls Zariņš, Labklājības ministrijas pārstāvis TV3 Ziņām norādīja – aizbraukušie bēgļi paši vainīgi!

Foto: TV3 Ziņas

Egīls Zariņš, Labklājības ministrijas pārstāvis

Lielā mērā paši sev iešāva kājā! Ja reiz gribējās, kur ir labāk, kur naudiņa ir vairāk un kur dzīve ir krāsaināka un krāšņāka, nu – tā ir arī viņu atbildība… Viņi jau šeit nav cilvēki, kuri mums kā valstij ir vienkārši jāuztur, viņiem pašiem arī ir jāsadarbojas.

Labklājības ministrijas pārstāvja paustais izraisījis asu reakciju.

Reakcija

”Dārgā Labklājības ministrija! Vakar, skatoties TV3 Ziņas un dzirdot Jūsu viedokli par situāciju, kad arvien vairāk un vairāk bēgļi atgriezīsies no Vācijas, un šeit būs spiesti vienkārši dzīvot uz ielas, man gribējās noklausīties jūsu viedokli vēlreiz. Esmu to noklausījies nu jau reizes četras. Citēju: “Faktiski viņš ir piekrāpis mūs visus savā ziņā, bet tas, lai paliek uz viņa sirdsapziņas”,” sašutis ir TV3 Ziņu skatītājs Egils, kurš to paudis savā Facebook profilā.

TV3 Ziņu skatītājs

Jūs šeit apvainojat manu draugu, kurš šeit Rīgā pavadīja ļoti ilgu laiku un bija viens no tiem cilvēkiem, kurš palīdzēja ne tikai visiem Muceniekos dzīvojošajiem patvēruma meklētājiem, bet arī pēc būtības pildīja tulka un mentora pakalpojumus pilnīgi brīvprātīgi un BEZ MAKSAS –, respektīvi, lāpīja visus tos caurumus, kurus būtu jābūt spējīgai nodrošināt valstij.

“Arī komunikācijā starp Mucenieku vadību un citiem patvēruma meklētājiem viņš praktiski nepārtraukti pildīja tulka lomu,” raksta TV3 Ziņu skatītājs Egils, ”es pazīstu Tariku jau no pirmajām dienām, kad viņš šeit ieradās. Tariks bija viens no tiem, kurš mums palīdzēja sadalīt saziedotās drēbes un pārtiku Muceniekos – viņš ļoti ilgi bija mana primārā kontaktpersona Muceniekos kad man bija jānokomunicē kāda informācija tur dzīvojošajiem patvēruma meklētājiem – viņš bija mūsu kustības “Gribu palīdzēt Bēgļiem” labā un izpalīdzīgā roka. Bez tam viņš un viņa sieva regulāri braukāja līdzi un tulkoja citiem patvēruma meklētājiem pie ārstiem, piemēram, kad jāoperē mazā meitenīte vai kad grūtniecei nepieciešama sakarīga konsultācija vai kad jābrauc uz PLMP, lai iesniegtu vai saņemtu dokumentus. Tariks runā 8 valodās – tieši tāpēc viņam normālā valstī vajadzētu būt vienkārši zelta vērtē, it īpaši šajos apstākļos.”

Foto: LETA

“Un šajā laikā viņš nav darījis absolūti neko, lai mēģinātu iekārtoties”. Man paliek tiešām pretīgi šajā klausoties,” sašutis ir Egils, ”vai zinājāt, ka Tariks bija mēģinājis “McDonaldā” strādāt par grīdas mazgātāju un viņam tas tika atteikts tikai tāpēc, ka viņš nepārvalda latviešu valodu, tāpēc, ka mums ir tik ”anormāli” stingrs valodas likums. Vai zinājāt, ka viņš ar savu ģimeni mēģināja šeit iedzīvoties vairākus mēnešus, ar viņu pat tika noslēgts darba līgums kā ar tulku, bet tikai nezināmu apstākļu dēļ viņam tika dota iespēja tulkot tikai pāris stundas mēnesī.

Foto: Bēgļi Muceniekos

Vai zinājāt, ka Tariks bija tas, kurš “Lielās talkas” dienā lielāko patvēruma meklētāju daļu pārliecināja iznākt un piedalīties mūsu organizētajā Talkā turpat Mucenieku sporta laukumā, jo viņam bija svarīgi, lai vietējie un tādi kā Jūs nedomā, ka visi bēgļi ir sliņķi un absolūti neko negrib darīt. Mucenieku sporta laukumā talkā piedalījās daudz vairāk patvēruma meklētāju nekā vietējo. Mani ļoti interesē, kas tieši ir Jūsu informācijas avots?”

Es lūdzu atklātu atvainošanos manam draugam Tarikam personīgi par šiem klajiem meliem un necieņas izrādīšanu.

Ar cieņu
Egils Grasmanis
Tarika draugs

TOP komentāri

 • Marta
  +14 +14 0

  Marta

  Jūs visi kas viņus tā aizstāvat- man ir piedāvājums -paņemiet sev mājās un palīdziet.Kāpēc mums tiek uzspiests,lai mēs par viņiem uztrauktos.
 • terra
 • un ko nu
  +12 +12 0

  un ko nu

  ..vai mūsu bāleliņi godīgi strādājot var atļauties 7 bērnus???? Vēl svešā valstī kaut ko pieprasīt??? Kur dzemdēja tur lai arī pieprasa!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl