“Es ceru uz pašu augstāko līmeni!” Vidusskolēnus pārbauda angļu valodas zināšanās

0 Komentāru
“Es ceru uz pašu augstāko līmeni!” Vidusskolēnus pārbauda angļu valodas zināšanās
Foto: LETA

Sācies eksāmenu laiks: Latvijas skolās otrdien noritēja pirmais centralizētais eksāmens vidusskolēniem šajā mācību gadā – pārbaudes darbs angļu valodā.

TV3 Ziņas viesojās Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā. Tās jaunieši stāstīja, ka eksāmens kopumā neesot licies grūts, kaut dažas sadaļas bijušas piņķerīgas.

Eksāmenu laiks vidusskolēniem kā allaž ir satraukuma pilns. Kā nekā – vien dažās stundās jāspēj pierādīt, ko 12 gados izdevies apgūt un iemācīties.

Rīgas Centra humanitārās vidusskolas gaiteņos sastaptajiem jauniešiem piņķerīgākā šķitusi klausīšanās-lasīšanas daļa.

Marta

Es esmu apmierināta ar to, ko esmu paveikusi, bet, runājot par to, kas man sagādāja vislielākās problēmas, bija lasīšanas daļā pēdējais uzdevums, kur es īsti nebiju pārliecināta par atbildi dažos jautājumos. Varbūt arī nedaudz klausīšanās bija problēmas saklausīt dažus vārdus, bet es domāju, ka tiku galā labi.

Odrija: Man likās daudz vieglāk, nekā mēs bijām rakstījuši izmēģinājuma darbus.

Anna: Manuprāt, visam vajadzētu būt kārtībā, 12 gadus mācāmies angļu valodu, visam vajadzētu būt labi.

Estere: Varbūt tā klausīšanās daļa nedaudz uztrauc, bet kopumā bija viegli.

Tomass

Man liekas, ka pirmā daļa samērā viegla, izņemot lasīšanas daļu, pēdējo uzdevumu kopumā man liekas, ka eksāmens šogad ir sastādīts labi, līmeņi, ir “ok”.

Angļu valodas skolotāja Valentīna Matroze domā, ka viņas audzēkņiem grūtākā sadaļa varētu būt sacerējuma rakstīšana. “Vienmēr jau skolotājiem uztraukums par saviem skolēniem, bet mēs esam daudz gatavojušies, ceru, ka viņi visu uzrakstīja. Viņi ir gudri bērni, viņi ir pietiekami gudri, lai atbildētu eksāmenu labi.”

Skolēni atzīst, ka nav speciāli stundām ilgi gatavojušies šim eksāmenam, vairāk paļāvušies uz uzkrātajām zināšanām. Šis būs jau sestais gads, kad eksāmena rezultātu veidos tikai procentuāls vērtējums, bez kādreizējiem A, B, C vai citiem līmeņiem. Procentos izteikti vērtējumi tiek uzskatīti par precīzākiem un taisnīgākiem pret jauniešiem, kas konkurēs uz budžeta vietām augstskolās.

Gusts

Es plānoju studēt kaut kur, kas saistīts ar elektroniku, datoriem, respektīvi, kur angļu valodas eksāmenam ir samērā liela nozīme. Īpaši negatavojos, speciāli, bet, nu, atkārtot atkārtoju, man liekas, ka galvenais darbs tika veikts skolā, stundās mācoties, domāju, ka tas arī ir galvenais šajā mācīšanās procesā.

Tomass

Man personīgi šķiet, ka man angļu valodā vājās puses varētu būt tieši rakstīšanas daļa, kas ir eseja un e-pasti. Bet viss pārējais man ir diezgan labi.

TV3 Ziņas: Un uz kādu līmeni tu ceri?

Es ceru, no 95% līdz 100%, uz pašu augstāko līmeni.

Svešvalodu eksāmeni jau dažus gadus pārcelti uz martu, lai mazāk noslogotu skolēnus mācību gada beigās, kā arī lai ātrāk tiktu pie atestātiem. Trešdien vidusskolēni kārtos eksāmenu vācu valodā, bet nedēļas otrajā pusē – krievu un franču valodā. Pēc tam eksāmenu tūre atsāksies maijā un jūnijā.

0 Komentāru