2 komentāri

Trešdien, 1. novembrī, vizītē Latvijā bija ieradies Eiropas Savienības (ES) budžeta komisārs Ginters Etingers.

Viņš sev līdzi atveda diezgan skaudru vēstījumu. Līdz ar Lielbritānijas aiziešanu, ES budžetā veidosies “pamatīgs robs”. Eiropas finansējuma samazinājums pēc 2020. gada nav izslēgts arī tādās Latvijai svarīgās jomās kā subsīdijas lauksaimniekiem un kohēzijas politika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc Apvienotās Karalistes aiziešanas no ES budžets varētu sarukt pat par 15 miljardiem eiro gadā.

Ginters Etingers Rīgā atzina, ka dzīvojam sarežģītā laikā, un Eiropas izaicinājums būs salāgot izmaksu samazināšanu ar bloka vajadzībām.

Par Latvijai aktuālo lauksaimniecības finansējumu Etingers sacīja, ka Komisijas plānos ir padarīt kopējo lauksaimniecības politiku vienlīdzīgāku. Tomēr arī turpmāk, visticamāk, Latvijas zemniekiem būs jārēķinās ar mazākiem tiešmaksājumiem nekā kolēģiem no turīgākajām Rietumvalstīm.

Ginters Etingers
Eiropas Komisijas budžeta un cilvēkresursu komisārs

Tiešmaksājumos par vienu hektāru ir atšķirība starp Latviju un Franciju. Mēs šo starpību samazinām gadu no gada. Samazinājums turpināsies īstermiņā un ilgtermiņā, bet, kamēr ir atšķirības operacionālajās izmaksās, atšķirības finansējumā ir pieņemamas.

Lai arī komisārs vairākkārt uzsvēra, ka finansējuma saglabāšanu pašreizējā apmērā nevar garantēt nevienā programmā, tomēr Kohēzijas politika joprojām būs galvenais instruments, lai izlīdzinātu dalībvalstu attīstības līmeni.

Ginters Etingers
Eiropas Komisijas budžeta un cilvēkresursu komisārs

Tā ir nepieciešama un nozīmīga. Jāturpina Kohēzijas politika, lai izlīdzinātu reģionus, lai samazinātu atšķirības starp iekšzemes kopproduktiem.

Vienlaikus Etingers apliecināja, ka vērienīgais Baltijas valstu dzelzceļa projekts “Rail Baltica” Briseles prioritāšu sarakstā paliks arī pēc 2020. gada.

Patlaban Eiropas Komisija gatavo savu piedāvājumu savienības budžetam nākamajiem pieciem līdz septiņiem gadiem. Ar to klajā plānots nākt nākamgad maijā.

TOP komentāri

  • Velta Kociņa
    +9 +9 0

    Velta Kociņa

    Protams ,tāpat kā Latvijā "mazina "nevienlīdzību trūcīgajiem dodot mazāk !!!
    Latvija jau tā saņem vismazākos maksājumus ES.
  • Sandra Liparte

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl