Epidemiologs: Šobrīd krītas saslimstība ar Covid-19

15 komentāri
Epidemiologs: Šobrīd krītas saslimstība ar Covid-19
RŪTA KALMUKA, F64

Saslimstība ar Covid-19 šobrīd krītas, jo cilvēki turpina ievērot drošības pasākumus, tomēr ietekme ir arī vakcinācijai un laikapstākļu izmaiņām, valdības sēdē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

SPKC ziņojis, ka pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, vērojams neliels jaunatklāto saslimšanas gadījumu skaita samazinājums par 6,2%.

Sēdē Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) jautāja, vai saslimstība kritusies veikto testu skaita sarukuma dēļ, vai arī tas drīzāk noticis vakcinācijas ietekmē. Perevoščikovs šajā sakarā norādīja, ka testu skaita mazāks nekā saslimstības kritums.

Lasi arī – Apstiprina papildu atvieglojumus cilvēkiem, kuri vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19

Līdz ar to epidemiologs saslimstības kritumu skaidroja ar trīs aspektiem – vakcināciju, esošo ierobežojumu ievērošanu un sezonālo ietekmi. Perevoščikovs jau iepriekš Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē skaidroja, ka inficēšanās ar Covid-19 ārpus telpām notiek tikai atsevišķos gadījumos un šādu iespēju skaits ir minimāls.

Tomēr eksperts arī vērsa uzmanību uz faktu, ka jau divas nedēļas pieaug saslimstība senioru vecumā virs 65 gadiem vidū. Tas esot skaidrojams ar iepriekšējo saslimstības pieaugumu ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vidū, kuri pēc tam pārnes infekciju līdz senioriem.

Jau ziņots, ka pirmdien Latvijā atklāti 563 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi un ziņots par 11 saslimušo nāvi, liecina SPKC apkopotā informācija.

Divu nedēļu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju šobrīd ir 435,6 gadījumi.

Diennakts laikā Latvijā veikti 18 493 Covid-19 testi un pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3%.

Kopumā Latvijā līdz šim reģistrēti 128 688 inficēšanās ar Covid-19 gadījumi.

Pirmdien ziņots par 11 ar Covid-19 sasirgušo nāvi. Viens cilvēks bija 50 līdz 59 gadu vecumā, četri 60 līdz 69 gadu vecumā, trīs 70 līdz 79 gadu vecumā, trīs 80 līdz 89 gadu vecumā.

Līdz šim Latvijā kopumā miruši 2280 cilvēki, kuri bija saslimuši ar Covid-19.

Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā atklāti 8310 Covid-19 gadījumi, bet pārējie tiek uzskatīti par slimību pārslimojušiem.

15 komentāri