Epidemiologs: Saslimšana ar Covid-19 samazinās, taču nedrīkst zaudēt piesardzību

1 komentārs
Epidemiologs: Saslimšana ar Covid-19 samazinās, taču nedrīkst zaudēt piesardzību
KASPARS KRAFTS, F64

Saslimšana ar Covid-19 samazinās, taču nedrīkst zaudēt piesardzību, jo epidemioloģiskā situācija joprojām ir trausla, šodien preses konferencē žurnālistiem sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Viņš stāstīja, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 uz 100 000 iedzīvotājiem ir 523 gadījumi, kas ir zemākais rādītājs kopš 10. janvāra, kad bija maksimāli augstākais. Pēdējo 14 dienu laikā šis rādītājs ir lēni samazinājies par 8%.

Ja šī tendence turpināsies arī nākamajā nedēļā, tad Latvija varētu izkļūt no tām Eiropas Savienības valstīm, kas patlaban ir iekrāsotas tumši sarkanā krāsā jeb no to valstu saraksta, uz kurām ir bīstami braukt bez īpašas vajadzības, pieļāva Perevoščikovs. Lasi vēl: Pavļuts: Darbību varētu atsākt skaistumkopšanas jomā strādājošie, kas nodrošina tieši higiēnas pakalpojumus

“Tomēr joprojām mēs katru dienu reģistrējam diezgan daudz jaunu saslimšanas gadījumu ar Covid-19. Pēdējā nedēļā vidēji katru dienu saslima 680 cilvēki, kas ir ļoti liels apjoms, lai efektīvi izkontrolētu katru gadījumu, visas kontaktpersonas, saslimstības perēkļus,” sacīja epidemiologs.

Kā vēl vienu labu tendenci viņš minēja pozitīvo testu īpatsvaru, kas nedēļas laikā ir samazinājies par 0,5% un patlaban ir 7%. Par slimības smagumu un noslodzi veselības aprūpes sistēmai liecina hospitalizēto pacientu skaits. Parasti no visiem akūtajiem gadījumiem 15% cilvēku tiek hospitalizēti. “Joprojām ir daudz hospitalizēto, jo pēdējās septiņās dienās vidēji tiek hospitalizēti 80 pacientu. Taču nedēļas laikā šis rādītājs ir samazinājies par 5%, kas ir labs rādītājs,” pauda epidemiologs.

Runājot par Covid-19 testēšanas apjomu, epidemiologs to atzina par labu, jo vidēji dienā tiek veikti 9700 testi, kas sniedz objektīvu informāciju par saslimstības ainu. Galvenais ir atklāt infekcijas avotus, jo tikai tā iespējams ierobežot slimības izplatību, sacīja Perevoščikovs, piebilstot, ka aizvien vairāk tiek veikti arī siekalu testi jeb skrīnings, kas ļauj operatīvi atklāt infekcijas perēkļus un ierobežot infekcijas izplatību.

Par to, ka valstī ieviestie pasākumi infekcijas izplatības ierobežošanai darbojas, liecina saslimstības samazināšanās visās vecuma grupās nevis tikai kādā no tām, turklāt arī visā valsts teritorijā, skaidroja epidemiologs. Viņš piebilda, ka iepriekš būtisku ietekmi uz saslimstības rādītājiem atstāja saslimušo skaits ārstniecības iestādēs un sociālās aprūpes centros. Patlaban ārstniecības iestādēs saslimušo skaits ir tikai 5% no visiem saslimušajiem, savukārt sociālās aprūpes centros šis rādītājs ir 8%. “Šo iestāžu loma slimības izplatībā samazinās, kas arī liecina par pasākumu efektivitāti,” skaidroja Perevoščikovs.

Ieskaties arī šeit:

1 komentārs