Epidemiologs: Pastāv reāla iespēja inficēties ar Covid-19 sabiedriskās vietās

9 komentāri
Epidemiologs: Pastāv reāla iespēja inficēties ar Covid-19 sabiedriskās vietās
KASPARS KRAFTS, F64

Reāla iespēja inficēties ar Covid-19 ir ne tikai no zināmiem avotiem, bet arī sabiedriskās un pakalpojumu sniegšanas vietās, ja nav izmantota maska kā abpusējs aizsardzības līdzeklis, preses konferencē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Patlaban, pēc Perevoščikova paustā, riski inficēties ir nopietni, līdz ar to ir pamats lietot individuālos aizsarglīdzekļus. Tāpat būtu jāsāk domāt par sociālo kontaktu mazināšanu – ja tas nav nepieciešams, nevajadzētu kontaktēties klātienē ar radiniekiem vai draugiem, jo labāk to ir darīt caur attālinātajām saziņas opcijām.

Lasi vēl: Saslimstībai ar Covid-19 vēršoties plašumā, varētu ierobežot plānveida pakalpojumus slimnīcās

Vienlaikus, vadoties pēc eksperta skaidrojuma, Covid-19 izplatās, tāpēc, ka ne visi uztver šo situāciju gana nopietni. Viņaprāt, jaunu ierobežojumu ieviešana nav tik būtiska kā jau esošo ievērošana.

Epidemiologs arī atklāja, ka aizvien noderīga ir lietotne “Apturi Covid”. Ar tās palīdzību jau 120 gadījumus cilvēki uzzinājuši, ka bijuši kontaktā ar kādu inficēto.

Viņš arī pastāstīja, ka pagājušajā nedēļā atklāto Covid-19 gadījumu skaits iepretim iepriekšējai nedēļai ir pieaudzis par 57,4%, preses konferencē paziņoja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Aizvadītajā nedēļā tika atklāti 1228 Covid-19 gadījumi, kamēr vēl nedēļu iepriekš – 780. Pieaudzis arī veikto testu skaits – pagājušajā nedēļā veikti aptuveni 33 000 testu jeb vidēji 4700 testi dienā, kas liecina par 13,4% pieaugumu veikto testu skaitā.

Palielinājies arī pozitīvo testu īpatsvars – ja vēl pagājušajā nedēļā 3,7% no testētajiem bija pozitīvi, tad nedēļas beidzamajās trīs dienās šis rādītājs jau pārsniedza 4%. “Tas nozīmē, ka arvien plašāk infekcija tiek izplatīta sabiedrībā arī caur nezināmiem kontaktiem,” skaidroja epidemiologs.

Vadoties pēc Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, divu nedēļu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā sasniedzis 104,59 gadījumus, kas ir otrais augstākais rādītājs Baltijā. Vēl augstāks tas ir tikai Lietuvā, kur uz 100 000 iedzīvotājiem atklāti 145,37 saslimšanas gadījumi. Igaunijā savukārt šis rādītājs ir 41,21 gadījums.

Pēc epidemiologa paustā, Latvijā joprojām šis rādītājs ir aptuveni 2,5 reizes zemāks nekā vidēji Eiropas Savienībā.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī atklāti 79 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, bet mirušas četras personas ar apstiprinātu inficēšanos ar Covid-19.

Pagājušajā diennaktī veikti 2237 Covid-19 izmeklējumi, līdz ar to pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3,5%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Līdz šim saslimšana ar Covid-19 Latvijā apstiprināta 4757 personām, bet 1357 saslimušajiem ir apstiprināta izveseļošanās.

Pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietoti kopumā 23 Covid-19 pacienti. Tikmēr kopumā patlaban stacionāros ārstējas 165 pacienti, no kuriem 158 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet septiņi ir ar smagu slimības gaitu.

Galerija: Covid-19 Latvijā

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

9 komentāri