Epidemiologs: Pašizolācijas slieksnis pēc atgriešanās no ārzemēm, visticamāk, tiks celts vēl

Pievienot komentāru
Epidemiologs: Pašizolācijas slieksnis pēc atgriešanās no ārzemēm, visticamāk, tiks celts vēl
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Pašizolācijas slieksnis jeb robežvērtība, no kuras, pēc ceļošanas atgriežoties Latvijā, ir jāievēro pašizolācija, visticamāk, tiks celts vēl, trešdien masu medijiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Patlaban pašizolācija nav jāievēro, ja ir ceļots no valsts, kur divu nedēļu kumulatīvais saslimstības ar Covid-19 kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 25 gadījumus. Saskaņā ar SPKC datiem pašizolācija pašreiz nav jāievēro, ierodoties Latvijā no Somijas, Kipras, Lihtenšteinas un Vatikāna.

“Mēs turpinām apspriest šo jautājumu,” sacīja epidemiologs. Pēc viņa paustā, no vienas puses, rādītāja palielināšana neveicinātu ievesto gadījumu samazināšanos, bet no otras puses, Latvijā pašā jau ir augsts iekšējais inficēšanās risks.

Perevoščikovs atzina, ka bezgalīgi šo slieksni celt nevarēs. Viņaprāt, vajag atrast mehānismu, kas “palīdzētu mums maksimāli novērst infekcijas izplatīšanos no cilvēkiem, kuri ir atbraukuši no ārzemēm”.

Arī SPKC dati neliecinot par ārzemēs inficēto skaita samazinājumu. Ja pirms divām nedēļām bija 20 šādi gadījumi, tad pagājušajā nedēļā – 22, klāstīja epidemiologs. “Protams, ja valstī 400 inficējas nedēļas laikā, tad 22 nav vadošais riska faktors, tomēr to vajadzētu ņemt vērā,” sacīja Perevoščikovs.

Jau ziņots, ka sākotnēji robežvērtība tika noteikta kā 16 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, tomēr, saskaroties ar saslimstības pieaugumu gan Eiropā, gan Latvijā, pagājušajā nedēļā tika nolemts šo rādītāju pacelt līdz 25 gadījumiem.