Epidemiologs: No visiem Covid-19 gadījumiem ar zināmu inficēšanās avotu aptuveni 10% inficējušies ārstniecības iestādēs

1 komentārs
Epidemiologs: No visiem Covid-19 gadījumiem ar zināmu inficēšanās avotu aptuveni 10% inficējušies ārstniecības iestādēs
Jurijs Perevoščikovs (Foto: LETA)

No visiem ar Covid-19 sasirgušajiem, kam pagājušajā nedēļā izdevās atrast inficēšanās avotu, aptuveni katrs desmitais inficējies ārstniecības iestādē, žurnālistiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

“Mēs varējām izsekot inficēšanās avotus tikai 50% gadījumu,” atklāja epidemiologs.

Lasi vēl: Stingrākus Covid drošības pasākumus plānots ieviest Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes un Varakļānu novadā

Viņš tostarp skaidroja, ka no visiem sasirgušajiem, kam ir iespējams noteikt inficēšanās avotu, teju trešdaļā gadījumu inficēšanās ir saistīta ar mājsaimniecību vai ģimeni. Arī aizvadītājā nedēļā šis ir bijis visbiežākais inficēšanās veids.

Vienlaikus aptuveni viens no četriem sasirgušajiem inficējās darbavietās, bet vēl 8% – izglītības iestādēs. Epidemiologs atklāja, ka pagājušajā nedēļā sociālās aprūpes centros inficējušies aptuveni 7% no visiem Covid-19 pacientiem ar zināmu inficēšanās avotu.

“Zināms pieaugums arī ir novērots saistībā ar privātiem pasākumiem,” piebilda epidemiologs, norādot, ka privātu pasākumu rīkošanā nekādi nebūtu atbalstāma esošajā situācijā.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 457 saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, savukārt vēl 13 pacienti miruši, liecina SPKC apkopotie dati.

Divas mirušās personas bijušas vecumā no 45 līdz 55 gadiem, vēl astoņas – no 75 līdz 85 gadiem, bet vēl trīs – no 85 līdz 95 gadiem.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 7975 Covid-19 testi, no kuriem pozitīvi bijuši 5,7%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Tāpat ieskaties šeit: Pirmdien Latvijā atklāti 457 Covid-19 gadījumi, bet 13 pacienti miruši

Latvijā kopumā līdz šim ar Covid-19 saslimušas 13 693 personas, bet 175 inficētas personas mirušas.

SPKC jaunākā sniegtā informācija liecina, ka audzis to personu skaits, kas reģistrētas kā izveseļojušās – no 1635 personām 21.novembrī līdz 1651 personai 24.novembrī, taču šis rādītājs pēdējos mēnešos kopumā mainījies salīdzinoši nenozīmīgi un daudzkārt lēnāk nekā sasirgušo skaits.