Komentāri
EP deputāti iebilst pret trim ģenētiski modificētu sojas pupiņu šķirnēm
Ilustratīvs foto: alcidesota@yahoo.com-OFF-For Several Months /Flickr

ES Komisijai ir jāatsauc piešķirtā atļauja lietot pārtikā un dzīvnieku barībā ģenētiski modificētās sojas pupiņas, kas ir izturīgas pret glifosāta herbicīdiem, teikts Eiropas Parlamenta trešdien pieņemtajā rezolūcijā.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) glifosātu klasificējusi kā “iespējami kancerogēnu vielu”, bet ES ir atļāvusi lietot ĢMO bez dalībvalstu atbalsta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Trīs ģenētiski modificētās sojas pupas, kurām Eiropas Komisija gatavojas izsniegt lietošanas atļaujas pārtikā un dzīvnieku barībā, ir FG72, MON 87708 x MON 89788 un MON 87705 x MON 89788.

Bažas par glifosātu

EP deputāti norādījuši, ka herbicīdu glifosātu, pret kuru iepriekš minētās ģenētiski modificētās sojas pupas ir izturīgas (līdztekus citiem herbicīdiem attiecībā uz FG72 un MON 87708 x MON 89788), Pasaules Veselības organizācijas Starptautiskā Vēža izpētes aģentūra 2015.gada 20. martā klasificēja kā cilvēkam ”iespējami kancerogēnu vielu”.

Tikmēr gan Eiropas Pārtikas Nekaitīguma iestāde novembra vidū nāca klajā ar secinājumu, ka vēža risks cilvēkiem no šī herbicīda ir maz ticams.

Kļūdains process

EP deputāti arī norāda, ka Eiropas Komisija pati paudusi nožēlu, ka, kopš spēkā stājusies pašreizējā ĢMO atļauju piešķiršanas procedūra, lēmumus par ĢMO sugu atļaušanu Komisija ir pieņēmusi, nesaņemot atbalstu no dalībvalstīm. Tādējādi tas, kas būtu pieļaujams izņēmuma kārtā, kļuvis par normu.

Situācijas raksturojums

Eiropas Parlaments 2015. gada oktobrī iebilda pret īpašu ES tiesību aktu, ar kuru jebkura ES dalībvalsts savā teritorijā varētu ierobežot vai aizliegt Eiropas Savienībā apstiprinātas ģenētiski modificētas pārtikas vai dzīvnieku barības pārdošanu un lietošanu.

EP deputāti pauda bažas, ka šāds tiesību akts varētu izrādīties nepraktisks vai novest pie robežkontroles atjaunošanas starp dalībvalstīm, kas ĢMO atbalsta, un tām, kas neatbalsta. Deputāti aicināja Komisiju iesniegt jaunu priekšlikumu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl