Komentāri
Ēnu diena policijā: skolēni vēro šefu Ķuzi un pārbauda likumsargu inventāru
Foto: Valsts policija

14. februārī jeb Ēnu dienā Valsts policijā viesojās aptuveni 350 skolēnu, kuri nākotnē apsver iespēju savas darba gaitas saistīt ar dienestu policijā.

Arī šogad “ēnotājiem” bija iespēja iepazīties ar darba specifiku ne tikai iecirkņos, bet arī ”sekot pa pēdām” Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim.

“Ēnotāji” kopā ar Ķuzi apmeklēja ikrīta sapulci, kuras laikā tika pārrunāti iepriekšējās diennakts ievērojamākie notikumi valstī, kā arī plānotie darbi nākotnē. Pēcāk “ēnotāji” kopā ar VP priekšnieku devās uz Iekšlietu ministriju.

Skolēni Rīgā apmeklēja arī Valsts policijas muzeju un uzzināja interesantas nianses par policijas vēsturi, apskatot dažādus vēstures eksponātus un to, kā gadu laikā ir mainījusies likumsargu dienesta forma.

Ēnu dienā jaunieši varēja iepazīties ar kriminālistikas ekspertu darba pienākumiem un izveidot savu daktiloskopisko karti. Tāpat skolēni apskatīja Speciālā uzdevuma bataljona speclīdzekļus, ekipējumu un pielaikoja to. “Ēnotājiem” šogad bija unikāla iespēja pirmo reizi uzspēlēt VP spēli ”Šķērso ceļu droši”, tādējādi demonstrējot gūtās iemaņas un prasmes ceļu satiksmē.

Kopumā Ēnu dienā piedalījās dažāda vecuma bērni un jaunieši no visas Latvijas, kuri ar interesi vēroja gan kriminālpolicijas, gan kārtības policijas ikdienas darbu. “Ēnotāji” labprāt apmeklēja policijas iecirkņus, kā arī viesojās Valsts policijas administratīvajā ēkā.

Arī citos Latvijas reģionos skolēni varēja iepazīties ar policistu darba specifiku. Piemēram, Vidzemes reģionā “ēnotāji” tikās ar kinologiem un guva padomus saskarsmē ar dzīvniekiem, kā arī vēroja dienesta suņu paraugdemonstrējumus. Latgales reģionā jaunieši iejutās ceļu policista ”ādā”, iepazīstot inspektoru dinamisko darba ritmu. Kurzemes reģionā “ēnotāji” paviesojās šautuvē, kur aplūkoja ieroču arsenālu. Turpretim Zemgales reģionā, Aizkrauklē, skolēni varēja vērot Valsts policijas, Zemessardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta paraugdemonstrējumus un piedalīties dažādu mācību situāciju izspēlē.

Lasi vēl