Engures novadā pazudušais puisēns Hugo naktī pārticis no mellenēm un gulējis sūnās

0 Komentāru
Engures novadā pazudušais puisēns Hugo naktī pārticis no mellenēm un gulējis sūnās
Foto: LETA

Murgaina, izmisuma pilna nakts, bet ar laimīgām beigām – tā svētdienas notikumus atceras Ilvija, kuras divgadīgais dēls Hugo deviņas stundas maldījās pa Engures novada piejūras mežiem. Mazais Hugo no smilšu kastes aizgājis, jo sagribējis uzspēlēt bumbu ar māsu. Bet pēc tam viņa atrašanai bija nepieciešamas jau 50 meklētāju pūles. Beigu beigās puisēna dzīvību izglāba viņa oranžās bikses.

Meklēja māsu

Kad Ilvija vakar ap deviņiem vakarā devās uz Abragciema kempinga virtuvi pagatavot savai ģimenei vakariņas, mazais Hugo palika turpat netālu smilšu kastē. Bet, kad sviestmaizes bija uzsmērētas, dēls smilšu kastē vairs nebija atrodams.

Kā pats Hugo vecākiem pastāstīja vēlāk, jau pēc atrašanas, viņam sagribējies uzspēlēt bumbu, tādēļ viņš gājis meklēt māsu. Tā puisēns izklīdis tiktāl ārpus kempinga, ka atpakaļceļu vairs nav varējis atrast. Kad pieaugušajiem kļuva skaidrs, ka neviens nezina, kur ir Hugo, vecāki steigšus zvanīja policijai. Tā meklēšanā iesaistījusi visu iespējamo, sākot no pašvaldības policijas, Zemessardzes un speciāli mācītiem suņiem un beidzot ar armijas helikopteru.

Foto

Brīvprātīgo uzlidojums

Ziņas par pazudušo puisēnu ātri izplatījās sociālajos tīklos un palīgā braukt sāka viens brīvprātīgais pēc otra. Kamēr viņi uzcītīgi pārmeklēja kempinga tuvāko apkaimi, Hugo aizklīda gandrīz četrus kilometrus tālāk Bērzciema virzienā un nolikās ceļmalas sūnās pagulēt. Meklēšana turpinājās visu nakti bez panākumiem.

“Es ļoti vīrišķīgi turējos līdz pulksten pieciem. Bet tad, kad no rīta šeit stāvēja komanda no jūras līdz pat kempingam un sauca – Hugo, Hugo! – tad es sapratu, ka visas cerības uz Dievu,” atzīst Hugo māte Ilvija.

Ap sešiem no rīta Dievs atbildēja – kāda brīvprātīgā meklētāja smiltīs pamanīja maza bērna pēdas nospiedumu. Meklētāji vēlreiz sāka “pārķemmēt” tuvējo mežu, līdz 20 gadus vecais Aleksandrs mētrājā pārdesmit metrus no ceļa pamanīja ko oranžu – tās bija Hugo bikses.

“Bail bija. Pirmais iespaids bija, ka viņš vispār nekustas. Tad viņu piecēlām, un viņš sakustējās, sāka raudāt – tāds atvieglojums pārņēma!” atceras Aleksandrs.

Nepazaudēja pat cepuri

Aleksandrs kopā ar draugiem ietinis Hugo jakās, iesēdinājis viņu mašīnā un aizvedis atpakaļ uz kempingu pie vecākiem. Hugo pa nakti nebija palicis pilnīgā badā – viņš mežā bija ēdis mellenes. Visa ceļojuma laikā viņš nebija ne saplēsis drēbes, ne pat pazaudējis cepuri. Turklāt tā sagadījās, ka Abragciemā tonakt arī nelija lietus. Tas viss kopā noveda pie laimīgām beigām – ārsti Hugo jau atzinuši par sveiku un veselu.

Tikmēr policija aicina vecākus būt uzmanīgākiem. Šajā gadījumā gan likumsargi uzskata, ka vecāki nav vainojami pie notikušā un sodīt viņus neplāno.

Tagad Hugo kopā ar ģimeni turpina atpūsties turpat kempingā. Par nakts pārdzīvojumiem vairs liecina tikai odu sakostā seja. Tikmēr mamma viņu uzmana īpaši uzcītīgi. Puspajokam viņa sola – tagad dēlu no acīm neizlaidīs līdz pat brīdim, kad viņš apņems sievu.

Video

0 Komentāru