Engures novadā būvē unikālus “sīkos namiņus”

6 komentāri
Engures novadā būvē unikālus “sīkos namiņus”
900 SEKUNDES

Daudzviet pasaulē populārā “tiny house” jeb sīko namiņu kustība nonākusi arī līdz Latvijai.

Jauns un uzņēmīgs Engures novada iedzīvotājs Ulvis Noviks uzbūvējis vairākas nelielās mājiņas un pat izveidojis mini ciematiņu.

“Tā doma bija no sākuma sev izveidot, sev patīkamu māju uz riteņiem,” stāsta Noviks.

Uzbūvējot pirmo šādu mājiņu viņš saprata, ka mini mājiņas ir aizraujoša un perspektīva lieta. Šīs nav tikai nelielas mājiņas, bet domāšanas un arī dzīvesveids.

“Šādā mājiņā dzīvot ir jāiemācās, jo esam pieraduši pie plašuma. Tas ir veids, kā sevi atbrīvot no liekām mantām, jo mēs tām pārāk pieķeramies. Šis ir ļoti labs veids, kā no tā atbrīvoties,” saka Noviks.

Mājiņu interjerā viņš ir centies iespējami racionāli izmantot visu platību. Piemēram, guļamā zona naktsmieram ir nosacīti otrajā stāvā jeb drīzāk otrajā līmenī. Taču arī pirmā līmeņa dīvānu var pielāgot gulēšanai.

Nelielās mājiņas ir uz riteņiem, kas to saimnieku padara mobilu.

“Nekad nezini, kur gribēsi dzīvot. Liekas, ka gribi pie jūras, bet pēc diviem mēnešiem saproti, ka varbūt nemaz to jūru katru dienu redzēt negribās,” saka Ulvis.

Šeit, Bērzciemā, mājiņām ir elektrības pievads, arī pievienots ūdens, un kanalizācija krājas grodos tāpat kā citām apkārtnes mājām.

Taču daudzi “tiny house” kustības aktīvisti elektrību gūst, piemēram, no saules baterijām, bet kanalizāciju uzkrāj tam paredzētā tvertnē, ko ik pa laikam jāiztukšo. Katrs mājiņu piemēro savām vajadzībām.

“Esam uzsākuši arī sadarbību ar ārzemju līdzīgi domājošiem cilvēkiem. Viss notiek,” saka Ulvis.

Līdz ar ārvalstnieku interesi, arī Latvijā parādās arvien vairāk cilvēku, kuri novērtē šādu dzīvesveidu. Atšķirībā no sērijveida treileriem šīs ir tiešām mājas, kuru var vienmēr uzlabot un pārveidot atbilstoši savām vajadzībām.