Eņģeļi pār Latviju nolaidīsies jau svētdien

Komentāri
Eņģeļi pār Latviju nolaidīsies jau svētdien
Publicitātes foto

Kopš novembra vidus norisinās LNT, Ziedot.lv, Swedbank un Rimi rīkotā labdarības akcija Eņģeļi pār Latviju. Tās noslēgums strauji tuvojas un norisināsies Trešajā adventē, 14. decembrī, kad jau no 10.00 ikviens varēs iesaistīties dažādās aktivitātēs Līvu laukumā. Savukārt vakara noslēgumā LNT skatītājus tiešraidē priecēs koncerts – tā sākums paredzēts 21.00 kanālā LNT.

Savus sargeņģeļus labdarības akcijas Eņģeļi pār Latviju ietvaros šogad gaida un uz palīdzību cer 16 gadus vecā Līga Samanta, viengadīgā Adria, septiņus gadus vecais Timofejs un piecus gadus vecā Ance. Lai bērni dzīvotu, kopumā nepieciešami 47 302 eiro. Ziedot var portālā ziedot.lv, Rimi un Supernetto veikalos, Swedbank internetbankā un filiālēs, kā arī zvanot pa tālruni: 90006383 (maksa par zvanu 1,42 eiro). Ziedojumi tiek vākti ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauta valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams.

Tiekamies Līvu laukumā!

Ikviens tiek aicināts pievienoties eņģeļu labajiem darbiem 14. decembrī Līvu laukumā. Jau no 10.00 rītā varēs iet rotaļās, dejot un dziedāt kopā ar Latvijā zināmiem māksliniekiem. Visas dienas garumā darbosies Ziedot.lv labdarības tirdziņš, notiks piparkūku darināšana kopā ar Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavāru Normundu Baranovski. Ikviens varēs ziedot mantas, apģērbu un apavus trūcīgajām Latvijas ģimenēm. Arī LNT, Swedbank un Rimi darbinieki aktīvi iesaistīties ziedojumu vākšanā.

Ikviens, kurš ziedos līdzekļus, kā pateicību pretim saņems piparkūku un īpašu eņģeļu nozīmīti, bet sasildīties pasākuma apmeklētājiem palīdzēs silta zupa un tēja. Sirsnīgas noskaņas valdīs ne tikai Līvu laukumā Rīgā, bet arī LNT ekrānos visā Latvijā visas dienas garumā. Ikviens aicināts Eņģeļi pār Latviju aktivitātēm sekot līdzi LNT tiešraidēs 11.30, 14.05, 17.30 un 19.50.

Ziemassvētku dziesmu lielais koncerts

Vakara noslēgumā Lielajā ģildē un kanālā LNT tiešraidē 21.00 varēs baudīt labdarības akcijas Eņģeļi pār Latviju skaisto un sirsnīgo Ziemassvētku dziesmu lielo koncertu, kuru vadīs Guntars Gulbiņš un Katrīne Pasternaka. Koncertā skanēs īpaši Eņģeļi pār Latviju noslēgumam jaunradītas komponista Kārļa Lāča Ziemassvētku dziesmu aranžijas, kuras klausītāji varēs baudīt Latvijā iemīļotu mūziķu un mākslinieku izpildījumā. Visa vakara garumā emocijās caur dziesmām dalīsies Linda Leen, Aija Andrejeva, Lauris Reiniks, Marts Kristians Kalniņš, Normunds Rutulis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ralfs Eilands, Igo, Jānis Stībelis, Kristīne Zadovska.

Labestīga saruna ar slavenību

14. decembra vakarā, kad norisināsies Eņģeļi pār Latviju koncerts, studijā darbosies zvanu centrs. Ikvienam būs lieliska iespēja, zvanot pa tālruni: 90006383 un ziedojot 1,42 eiro, aprunāties ar Latvijā mīlētām un cienītām personībām. Ar ziedotājiem koncerta tiešraides laikā aprunāsies Kristīne Garklāva, Dainis Grūbe, Aina Poiša, Artūrs Mednis, Jana Duļevska, Varis Vētra, Valters Krauze, Zane Daudziņa, Ineta Radēviča, Māris Grigalis un citi.

Latvijas faili filma par veselības aprūpi

Dienu pirms Eņģeļi pār Latviju noslēguma LNT dokumentālo filmu cikla Latvijas faili ietvaros ikvienam būs iespēja palūkoties uz labdarību kā problēmu kopumā. Pirms vairākiem gadiem tika radītas labdarības akcijas Eņģeļi pār Latviju un Labestības diena ar mērķi palīdzēt smagi slimiem bērniņiem, kuriem ir veselības traucējumi un, kuru ārstēšanai diemžēl valsts nepiešķir līdzekļus. Šo labdarības akciju laikā Latvijas sabiedrība ir vairākkārtīgi pieradījusi, ka spēj būt labestīgi un cilvēcīgi – vienoti, kad kādam nepieciešama palīdzība. Ja kopīgi dara, tad var sasniegt ļoti daudz, piemēram, LNT ar akciju palīdzību ir spējis pievērst Latvijas Veselības ministrijas uzmanību ne vienai vien smagai problēmai. Cik daudz ir sasniegušas labdarības akcijas? Vairāk par labdarību un veselības aprūpi uzzināsiet, skatoties Latvijas failu filmu Latvijas sirdsdarbs jau 13. decembrī 19.00 kanālā LNT!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl