“Eņģeļi pār Latviju” diskusija: Kas ir cukura diabēts, un kā varam palīdzēt bērniem, kuri sirgst ar šo slimību?

0 Komentāru
“Eņģeļi pār Latviju” diskusija: Kas ir cukura diabēts, un kā varam palīdzēt bērniem, kuri sirgst ar šo slimību?
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Svētdien, 15. decembrī, kultūras vietas “Hanzas Perons” rīkotajos mazajos svētkos ”Svētdienis” aizvadīta gada sirsnīgākās labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” diskusiju ciklā “Labo domu pietura” saruna nozīmīgai tēmai – bērniem, kas sirgst ar diabētu.

Šajā svētdienā par cukura diabēta problēmu diskutēja BKUS diabēta māsa Kristīne Kauliņa, Jaunzemu ģimene, kurā aug bērns ar cukura diabēta diagnozi, un TV raidījumu, pasākumu vadītāja un veselīga uztura speciāliste Anna Rozīte.

Video: Diskusija pilnā garumā

Iepriekš jau vēstīts, ka ”Labo domu pieturā” katru decembra svētdienu Bērnu slimnīcas speciālisti, ģimenes un sabiedrībā populāri cilvēki dalīsies savā pieredzē  un rosinās apmeklētājus uz diskusiju par akcijas mērķa grupām, palīdzot bērniem ar – autiskā spektra traucējumiem, diabētu, kustību traucējumiem un sniedzot palīdzību ārkārtas gadījumos.

Lasi arī – ”Eņģeļi pār Latviju” diskusija: Kas ir autiskā spektra traucējumi?

Diskusiju cikls ”Labo domu pietura” tapis sadarbībā ar akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” ilggadējo sadarbības partneri ”Rimi Latvija”. Veikalu tīkls ”Rimi Latvija” jau daudzus gadus piedalās akcijā, sniedzot palīdzību daudzām ģimenēm Latvijā, situācijās, kad, ierobežota valsts finansējuma dēļ, bērniem nav pieejama nepieciešamā medicīniskā un rehabilitācijas palīdzība. Īpašajā ”Labo domu pieturā” būs iespējams gan nosūtīt labo domu vēlējumus bērniem, gan veikt īpašu ziedojumu īstam eņģelim.

Visu ”Svētdieņu” laikā apmeklētājiem ir iespēja atstāt ziedojumu kastītēs, īpašajam lielajam ziedojumu eņģelim “Labo domu pieturā”, kā arī pie Eņģeļu meitenēm, kuras uzrunās apmeklētājus labiem darbiem.

Turpmākajās decembra svētdienās no plkst. 12.30 līdz 13.30 ”Labo domu pieturā” notiks diskusijas par kādu no veselības aktualitātēm:

  • 22. decembrī tiks aktualizēta palīdzība ārkārtas gadījumos. Diskusijā piedalīsies Bērnu slimnīcas fonda izpilddirektore Agneta Didrihsone, vēstneses Esteres mamma Agija un Radio “Star FM” balss Maija Rozīte – Krištopane.
  • 29.decembrī kopā ar fizioterapeiti Egiju Bidiņu, vēstneses Montas tēti Kasparu un latviešu rallijkrosa autobraucēju Reini Nitišu tiks apspriesta tēma par kustību traucējumiem.

Iepriekš jau vēstīts, ka sākusies sirsnīgākā labdarības akcija ”Eņģeļi pār Latviju”. Akcija norisinās jau divpadsmito reizi. Šogad palīdzību gaida 139 bērni, kuru atbalstam kopā nepieciešami 279 210 eiro.

Ziedošanas iespējas

Labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” ietvaros ikvienam ir iespēja sniegt bērniem palīdzību:
  • ziedojot portālā “bsf.lv“,
  • izmantojot ziedojumu kastītes,
  • iegādājoties akcijas preces ”Rimi” veikalos vai ziedojot ”MansRimi” naudas uzkrājumu kioskos vai mājas lapā “mansrimi.lv“,
  • zvanot uz tālruni 90006486 (maksa par zvanu 1,42 eiro).

Ar visu informāciju par labdarības akcijas esošajām un plānotajām aktivitātēm aicinām iepazīties “www.engeliparlatviju.lv“.

0 Komentāru