Komentāri
Eņģeļi pār Latviju: četru bērnu ārstniecībai kopā nepieciešami 47 302 eiro
Foto: Skaties.lv

Šoreiz Eņģeļi pār Latviju aicina palīdzēt četriem bērniem – Līgai Samantai, Adriai Ketijai, Ancei Keitai, Timofejam. Četru bērnu ārstniecībai kopā nepieciešami 47 302 eiro.

Līga Samanta Ziediņa – operācijai Minhenes ortopēdiskajā klīnikā nepieciešami 33 450 eiro

Foto: Eņģeļi pār Latviju

Foto: Eņģeļi pār Latviju

Dzimusi 1998. gadā, dzīvo Cēsīs. Līga ir dzimusi priekšlaicīgi, 7. grūtniecības mēnesī. Uzreiz pēc piedzimšanas meitenei tika noteikta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka. Līgai Samantai līdz galam nav attīstījušies kāju muskuļi un kāju saites bija par īsu. Līgai 7 gadu vecumā tika veikta ortopēdiska operācija Latvijā, kuras laikā tika pagarinātas cīpslas abām kājām. Pēc operācijas laiks bija smags gan fiziski, gan emocionāli. Meitenīte mēnesi gulēja ieģipsētām kājām līdz viduklim. Pateicoties šai operācijai, Līga daļēji spēja nostāties uz savām kājām. Pēc operācijas periodā saņemtie rehabilitācijas kursi NRC ”Vaivari”, ārstnieciskās vingrošanas, baseina apmeklējumi, dūņu vannas un masāžas procedūras ir devušas pozitīvu rezultātu meitenes attīstībā.
Līgai tagad ir 16 gadi, viņa mācās Cēsu 2. pamatskolā 8. klasē, pēc vispārizglītojošās mācību programmas. Viņa dzied skolas korī, piedalās daiļrunas konkursos, kur guvusi atzinību.
Līga ir aktīva un ļoti centīga meitene. Līga sākumā pārvietojās ar staiguļa palīdzību, tagad meitene izmanto spieķi. Bez atbalsta meitene staigāt pagaidām nespēj, bet tas ir viņas lielākais sapnis. Konsultējoties šī gada jūnijā pie Minhenes ortopēdiskās klīnikas bērnu neiroortopēda dr. P. Berniusa tika norādīts, ka Līgai ir cerība nākotnē staigāt bez palīglīdzekļa. Tā ir cerība, kas var mainīt Līgas dzīvi. Ģimene ir pozitīvi noskaņoti un tic, ka viss izdosies, lai Līgas Samantas dzīve kļūtu pilnvērtīga! Līga aug kuplā draudzīgā ģimenē ar septiņām māsām un diviem brāļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Adria Ketija Šķire – medicīnas pārtikas iegādei gadā nepieciešami 2952 eiro

 

Foto: Eņģeļi pār Latviju

Foto: Eņģeļi pār Latviju

Dzimusi 2013. gadā. Dzīvo Jelgavā. Adria Ketija ir trešais bērniņš ģimenē, ļoti gaidīta meitiņa. Meitenīte nāca pasaulē 40. grūtniecības nedēļā, normālās dzemdībās. Mazulīte piedzima ļoti maziņa, svēra vien 2480 g, 48 cm gara. Adria neņēma krūti, meitenīte tika barota ar mātes pienu caur pudelīti. Adria pieņēmās svarā nepietiekoši. Astotajā dienā Adrianu ar māmiņu izrakstīja no slimnīcas, kur mājās viņas ar prieku un asarām acīs gaidīja tētis un vecākās māsas. Gāja laiks, bet Adrias stāvoklis neuzlabojās. Meitenīte vēl aizvien pati nespēja zīst. Ģimenes ārsts nezināja, kas ar bērnu notiek. Vecāki nolēma vērsties pie speciālistiem Rīgā. Sagaidījuši savu rindu pie neiropatologa, kur tālāk tika nozīmēti izmeklējumi pie ģenētiķa. Tika atrastas izmaiņas Adrias kariotipā( kariotips ir hromosomu, kurās ir sapakots ģenētiskais materiāls, komplekts katrā šūnā). Tas izskaidro meitenītes fiziskās attīstības aizturi.

Adriai tika uzstādīta diagnoze Volfa-hiršhorna sindroms. Tā ir iedzimta slimība, kuru izsauc 4.hromosomas īsa pleca distālās dalas delēcija. Minētā delēcija 87% gadījumu ir radusies no jauna,13% mantota no vecākiem. Tika veikti izmeklējumi Adrias vecākiem, bet netika konstatētas nekādas patologijas. Ārsti nevar izskaidrot kas ir iemesls meitenītes saslimšanai.
Adriai tagad ir 1gads 7 mēneši, meitenītes svars 7.5 kg, 75cm gara. Bērniņš nerāpo, nestaigā, nerunā. Adria neattīstās, maz pieņemas svarā. Meitenīte ir guloša.
Adria saņem logopēda, fizioterapeita, ergoterapeita pakalpojumus. Meitenīte ir paliatīvās aprūpes dienesta aprūpē, ir patstāvīga kontrole pie dietaloga, ģenētiķa.
Meitenīti piemeklē biežas smagas lēkmes, kas vienmēr ir beigušās reanimācijā. To izdzīvot ik reizi ir ļoti smagi…

Adria uzturu nespēj uzņemt, tāpēc nepieciešama speciālā medicīniskā pārtika.

Ance Keita Jēkabsone – lai saņemtu nepieciešamo rehabilitāciju gadā kopā nepieciešami 7400 eiro

Foto: Eņģeļi pār Latviju

Foto: Eņģeļi pār Latviju

Dzimusi 2008. gadā. Dzīvo Rīgā. Diagnoze – psihomotorās attīstības aizture sakarā ar agrīnu centrālās nervu sistēmas bojājumu. Koordinācijas traucējumi. Valodas attīstības aizture. Greizais kauls. Grūtniecība bija laba, dzemdības labas. Meitenīte līdz 8 mēnešu vecumam attīstījās atbilstoši vecumama. Vēlāk vecāki pamanīja, ka meitenīte ir sagurusi, ļengana. Vēršoties pie ārstiem, tas tika novērsts un likās, ka viss ir kārtībā. Laikam ejos bija skaidrs, ka ar Ances attīstība ir apstājusies. iemesls nav skaidrs vēl tagad. Tika veikti ģenētiskie izmeklējumi, bet traucējumi netika konstatēti. Kāpēc meitenītes attīstībā pēkšņi apstājās nav skaidrs. Meitenīte nestaigāja, neizrunāja skaņas. Skaidri redzama ķermeņa asimetrija.

Ancei tika uzsākti intensīvi rehabilitācijas pasākumi, kas deva savus rezultātus. Ance sāka staigāt 2 gadu vecumā, sāka attīstīties valoda. Ir novērojama pozitīva dinamika. Lai veicinātu Ances attīstību nepieciešami regulāri rehabilitācijas pasākumi- osteopāts, audiologopēds, delfīnterapijas kurss Klaipēdas delfinārijā. Šie veselības pasākumi uzlabos meitenītes runu, psihoemocionālo un fizisko attīstību.

Timofejs Okuļevičs – diviem braucieniem gadā uz Berlīnes klīniku kopā nepieciešami 3500 eiro

Foto: Eņģeļi pār Latviju

Foto: Eņģeļi pār Latviju

Dzimis 2007. gadā. Dzīvo Olainē. Timofejs apmeklē bērnudārzu un viņam ļoti patīk rotaļāties ar LEGO. Taču, kad bērniņš piedzima viņam noteica slimības diagnozi – Viljams sindroms, supervaloulāra aortas stenoze, aortas kvarotācija. Tas nozīmē, ka Timofeja asinsvadi neatur elastānu un mazajam organismam augot, tie jebkurā brīdī var pārplīst. Valsts apmaksāja sirds operāciju Berlīnes klīnikā 2014. gadā. Tagad zēns ir patstāvīgā klīnikas uzraudzībā. Divas reizes gadā jādodas uz Berlīnes klīniku uz konsultāciju un izmeklējumiem. Šos braucienus valsts neapmaksā. Zēnam ir traucēta fiziskā un garīgā attīstība (līdzsvara traucējumi, valodas un uztveres attīstības traucējumi)

Kā ziedot?

Šodien Līvu laukumā notiks Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT), Ziedot.lv, Rimi un Swedbank kopīgi rīkotās akcijas Eņģeļi pār Latviju labdarības tirdziņš. Akcijas mērķis ir iegūt līdzekļus vairāku smagi slimu bērnu ārstēšanai.

Akciju Eņģeļi pār Latviju iespējams atbalstīt arī visos Rimi un Supernetto veikalos, kur līdz pat 15.janvārim būs izvietotas ziedojumu kastītes, vai arī ziedot savā Mans Rimi lojalitātes kartē uzkrātos līdzekļus. Ziedot iespējams arī Ziedot.lv mājaslapā un Swedbank.

14. decembra vakarā, kad norisināsies Eņģeļi pār Latviju koncerts, studijā darbosies zvanu centrs. Ikvienam būs lieliska iespēja, zvanot pa tālruni: 90006383 un ziedojot 1,42 eiro, aprunāties ar Latvijā mīlētām un cienītām personībām. Ar ziedotājiem koncerta tiešraides laikā aprunāsies Kristīne Garklāva, Dainis Grūbe, Aina Poiša, Artūrs Mednis, Jana Duļevska, Varis Vētra, Valters Krauze, Zane Daudziņa, Ineta Radēviča, Māris Grigalis un citi.

Lasi vēl