Komentāri
Emocionāls stāsts: ratiņkrēsls nav šķērslis, lai piedalītos sporta spēlēs
FOTO: LETA

Milzīgs darbs, kas sākas slimnīcā, turpinās rehabilitācijas iestādēs un mājās, – ar to saskaras cilvēki, kuri traumējuši muguras smadzenes un ir piekalti ratiņkrēslam. Sporta aktivitātes ļauj turpināt pilnvērtīgu dzīvi arī pēc traumas vai slimības, un šodien daudzi no šiem cilvēkiem pulcējās sporta spēlēs.

Roku rokā, – tā pa dzīvi iet 24 gadus vecie Juris un Ināra no Krāslavas. Juris gan pagaidām brauc, viņa dzīve kūleni apmeta pērn oktobrī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunais puisis, kurš pirms negadījuma mīlēja sportu – jo īpaši karatē, par notikumu, pēc kura sākumā palika piekalts pie gultas, stāsta nosvērti.

Pirmā reize bija veiksmīga, viss normāli, ielēcu ūdenī, viss labi. Otrā reizē skrēju pa laipu, laipa bija slapja, un beigās laipai es paslīdēju.

Liktenīgais negadījums notika brālēna kāzās, ejot pirtī. Juris visu laiku smaida, bet brīdī, kad jāstāsta, kas tad ļauj saņemties un dzīvot tālāk, šķiet, ka aiz tumšajiem saulesbriļļu stikliem ir asaras.

Negadījums jauniešus, kuri kopā ir jau sešus gadus, ir tikai satuvinājis. Viņi saka, ka spēku rod mīlestībā. Ināra arī bilst, ka cilvēkiem ratiņos svarīgi ir būt cilvēkos.

Šodien Juris un Ināra mērojuši 300 kilometru tālo ceļu no Krāslavas uz Turaidu, kur notiek Latvijā jau trešās Muguras smadzeņu bojājumu biedrības rīkotās sporta spēles.

Lai arī sākumā dažādie pārbaudījumi varētu šķist viegli, dalībniekiem jāpieliek pūles, lai tos pārvarētu.

Fiziskās aktivitātes cilvēkiem ratiņos padodas daudz grūtāk, bet ir arī divtik svarīgas. Šādas sporta spēles, kas norit brīvā atmosfērā, rezultātus ļauj sasniegt pat labāk nekā rehabilitācijas centrā, apliecina arī fizioterapeits.

Viens no tipiskākajiem iemesliem, kādēļ jaunieši nokļūst ratiņkrēslā, ir lēkšana ūdenī, apliecina fizioterapeits, kurš cer, ka vēsās vasaras dēļ rehabilitācijas centros klientu skaits neaugs tik strauji. Motivāciju, kuru bieži vien nespēj dot ikdienā ierautā sabiedrība, ratiņnieki šeit meklē viens otrā un sportā.

Te redzami neierastāki pārbaudījumi, piemēram, ratiņkrēsla vadīšana aizsietām acīm, dažādu šķēršļu pārvarēšana un smaguma vilkšana līdzi ratiem. Taču ir arī visiem zināmi sporta veidi, piemēram, šautriņu mešana, bumbiņas mešana un šaušana.

Juris par spīti dažādajām prognozēm no gultas ir ticis ratiņos. Viņš ir pārliecināts, ka arī staigās un iedvesmu smeļas Inārā.

Jau rudenī Juris un Ināra kļūs par vīru un sievu. Kāzas plānotas oktobrī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl