Komentāri

Vai alus “divlitreņu” ēra tomēr beigsies jau nākamgad? Saeima pārskata aizlieguma ieviešanas termiņu alus tirgošanai plastmasas divu litru pudelēs. Parlamenta darba kārtībā šis jautājums nonācis atkārtoti, jo Valsts prezidents licis pārskatīt lēmumu “divlitrenes” ārpus likuma pasludināt tikai 2020. gadā.

Deputāti atkārtoti lemj par to, kad stāsies spēkā aizliegums pārdot alus “divlitrenes” tāpēc, ka Valsts prezidents nav izsludinājis pirms trīs nedēļām Saeimā pieņemtās likuma izmaiņas. Tās paredzēja “divlitreņu” pārdošanu aizliegt no 2020. gada septembra.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzrunājot Tautsaimniecības komisijas deputātus, prezidenta padomniece norādīja, ka tas ir pārāk garš termiņš.

Kristīne Jaunzeme
Valsts prezidenta padomniece

Tas, ko prezidents aicina vērtēt, vai tik tiešām trīs gadi ir tāds laika periods, kas ir nepieciešams un samērīgs, lai ražotāji pielāgotos jaunajam regulējumam?

Spriežot par termiņa saīsināšanu, izvērtās emocionālas debates. Lai nepieļautu, ka “divlitreņu” aizliegums tiek ieviests nākamgad, nozares pārstāvji lika lietā plašu argumentu klāstu, tostarp, aicinot nebojāt alus darītājiem valsts simtgades svētkus un atgādinot, ka arī alus ražotāji ir vēlētāji.

Pēteris Liniņš
Alus darītāju savienības vadītājs

Mazās alusdarītavas reģionos dod darbu daudziem cilvēkiem, kuri arī vēl par deputātiem un iet balsot. Latvijas simtgade, visticamāk, ir arī alus ražotājiem, un Latvijas simtgade ir arī tiem cilvēkiem, kuri strādā šajā nozarē.

Savukārt deputātu nostāja nav vienota. Komisijas sēdē izskanēja dažādi priekšlikumi, kurš būtu piemērotākais termiņš, kad aizliegt pārdot alu plastmasas “divlitrenēs”. Un neiztika arī bez stāstiem no dzīves.

Inesis Boķis
Saeimas deputāts, “Vienotība”

Pirms nedēļas satiku savu kursabiedru. Saku – ko tu tagad dari? “Ar malku nodarbojos, skaldu malciņu.” Pats viņš, protams, neskalda. Viņš ir tāds mazs uzņēmējs tajā nozarē. Viņš saka: “Lai nu būtu kādā pudelē, bet es arvien aizstāvu to viedokli, ka alus ir tas veselīgākais tiem cilvēkiem, kas nevar iztikt bez alkohola.” Viņš saka: “Katru dienu es viņiem nopērku pa pudelītei. Es viņus esmu pierunājis uz vieglo.” Un tā ir ļoti daudzi, kas strādā. Ņemiet vērā arī tos cilvēkus.

Inesim Boķim oponēja viņa kolēģis Aivars Meija.

Aivars Meija
Saeimas deputāts, NSL

Mēs lēnā garā nodzirdām tautu un tā vispār diezgan komfortabli jūtamies, jo mēs, redziet, aizstāvam investorus. Investori ir investējuši, bet kāpēc mēs neaizstāvam savus cilvēkus, kas brauc prom no šīs valsts un diez vai kādreiz atgriezīsies? Tur ir tā visa sāls.

Ar balsu vairākumu Tautsaimniecības komisija nolēma, ka “divlitreņu” alu būs aizliegts tirgot, sākot ar nākamā gada pirmo aprīli. Taču galavārds par šo lēmumu deputātiem vēl būs jāsaka, balsojot Saeimas sēdē.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl