Emocionālais intelekts caur pētniecības lupu. Laimes zinātne.

0 Komentāru
Emocionālais intelekts caur pētniecības lupu. Laimes zinātne.
Laimes zinātnes logo (Krista Bērtulsone)

Emocionālā intelekta koncepts ir tik saistošs tā šķietami pretējo komponenšu dēļ – tik cilvēcīgās emocijas saistītas ar zināšanās balstīto intelektu. Laimes zinātnes aizsākumi meklējami 2017. gada vasarā, kad bariņš jauniešu ar atšķirīgu pieredzi un motivāciju “Cilvēka potenciālam” komandas skubināti devās meklēt personīgo izaugsmi, lai vēlāk iegūtās zināšanas un pasmes nodotu tālāk sabiedrībai.

Savu ceļu ejam  zinātniskā atmosfērā, jo zinātniskās pētniecības gaitā gūtie rezultāti ir vērā ņemams pamatojums jebkura jauninājuma apzinātai un mērķtiecīgai ieviešanai. Tas nepieciešams gan mūsu pašu sirdsmieram, jo vēlamies dalīties tikai ar patiesu un noderīgu informāciju, gan emocionālā intelekta tēla spodrināšanai, pasniedzot šo ideju tiem līdzcilvēkiem, kuri mīl faktus, skaitļus un grafikus – tādiem kā mēs.

Laimes zinātnes komandu sākotnēji veidoja ļoti eksakts duets – Rīgas Stradiņa Universitātes medicīnas studente Tīna un Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes absolvente Elīna.

Foto: Kristīne Jančevska

Lieki teikt, ka šo tandēmu varēja savaldzināt, iepazīstinot ar sevis izzināšanas, emociju vadīšanas un komunikācijas metodēm, par kuru efektivitāti vēstīts zinātniskās publikācijās, grāmatās un konferenču aprakstos. Liels prieks, ka “Cilvēka Potenciālam” lektori ar šādu zinātnē balstītu informāciju neskopojās un katru otro teikumu sāka ar: “Ir izpētīts, ka…”. Tas rosināja ar lielāku pārliecību izmēģināt jaunās zināšanas praksē un pārvērst zinātniskus datus pozitīvā personīgajā pieredzē.

Foto: Kristīne Jančevska

Vēlāk ceļu pie Laimes zinātnes atrada jaunais un daudzsološais emocionālā intelekta pētnieks Kirils, kurš studē uzņēmējdarbību Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā un savas emocijas nolēmis izpētīt un ar iegūtajā zināšanām padalīties, jo pats dzīvē saskāries ar situācijām, kurās būtu bijis vieglāk darboties, ja lielāku uzmanību jau laicīgi būtu pievērsis pašsajūtai un savai patiesajai nostājai, ne sabiedrības piedāvātajiem uztveres un uzvedības modeļiem.

Foto: Kristīne Jančevska

Kā pēdējais komandu papildināja Jānis – arī Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgā absolvents, kas savas komunikācijas un saskarsmes prasmes papildinājis sabiedrisko attiecību mācību programmā Biznesa augstskolā “Turība”. Jāņa ikdiena ir darbs ar cilvēkiem un Latvijas un citzemju kolektīvu saliedēšana, un viņš zina, ka jebkura produktīva saruna ar citiem sākas ar labām attiecībām pašam ar sevi.

Foto: Evelīna Zvirbule

Augsta Emocionālā Intelekta centrs

Augsta Emocionālā Intelekta centrs “Cilvēkam”

Laimes zinātnes pamatā ir viss par un ap emocionālo intelektu. Mūsu plānos ir uzsākt pamatīgu zinātnisko pētījumu analīzi, tulkošanu un apkopošanu, lai būtu iespējams kvalitatīvi komunicēt ar sabiedrību par tai noderīgiem ikdienas rīkiem ceļā uz mieru, lielisku pašsajūtu un (lai cik arī tas netverami skanētu) laimi.

Komunikāciju organizēsim vairākos līmeņos: informatīvā lapā vietnē facebook.com, Laimes zinātnes mājas lapā, kuras darbību ceram nodrošināt jau septembra beigās, kā arī nelielu “workshop” un semināru formā, braucot ciemos pie dažādiem kolektīviem, kuriem interesē uzlabot produktivitāti, saskarsmes kvalitāti un iekšējo un ārējo komunikāciju. Visi Laimes zinātnes izmantotie materiāli un lapās ievietotā informācija ir balstīta uz literatūrā un zinātniskajās publikācijās apstiprinātiem faktiem. Meklē mūs @laimeszinatne!

Projekts tiek īstenots jauniešu attīstības programmas ”Cilvēka Potenciālam” ietvaros, ko īsteno Augsta Emocionālā intelekta centrs ”Cilvēkam” sadarbībā ar Britu Padomi Latvijā, MTG Latvia un Latvijas Universitāti.

0 Komentāru