1 komentārs

Vecāki bieži neapzinās, kā viņu neapdomīgās rīcības iespaido bērna psihi. Uz to vērš speciālisti, atgādinot, ka emocionālā pāridarīšana ir tikpat nopietns pārkāpums, kā fiziskā vai seksuālā vardarbība. Lai gan bieži tā tiek īstenota nezināšanas dēļ, tas tomēr neatbrīvo no atbildības.

Pagājušās nedēļas beigās Latvijas portālos parādījās video, kurā kāda māte bija nofilmējusi, kā savai meitiņai piesola žagarus. Mātei tas šķita kā joks, taču mazais bērns novests līdz acīmredzamam izmisumam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis un nesenie incidenti skolās, bērniem izsakot rupjas piezīmes, mudinājuši speciālistus atgādināt, ka bez fiziskās vardarbības pastāv vēl cits pāridarīšanas veids – emocionālā vardarbība. Tā ir uzvedība, kas emocionāli traumē bērnu. Par tādu uzskatāma bērna ignorēšana, kliegšana un apvainošana, kā arī ņirgāšanās, kā tas notiek mātes publiskotajā video.

Skaties foto:

Emocionālo vardarbību ir visgrūtāk atpazīt arī pašiem vecākiem, taču speciālisti norāda, ka tās radītās traumas pēcāk var novest pie dažādām psihiskām un fiziskām saslimšanām.

Ģimenēs, kurās bērni tiek emocionāli ietekmēti, drīkst iejaukties sociālie dienesti. Tomēr tiek atzīts, ka visbiežāk šādos gadījumos vainojama vecāku nezināšana un neprasme bērna audzināšanā, nevis tīšs nolūks traumēt bērnu. Svarīgākais ir bērnu uzklausīt un mēģināt palīdzēt.

Ik gadu pieaug zvanītāju un aculiecinieku skaits, kas uzdrošinās stāstīt par pieredzēto vardarbību. Speciālisti arī mudina cilvēkus ziņot, ja kādā ģimenē novēroti pārkāpumi bērnu audzināšanā.

Skaties video:

TOP komentāri

  • meduza
    0 0 0

    meduza

    a kā tad jāaudzina, lai iesaka tie speciālisti! Bērnam ir svarīgi zināt, kur ir tā robeža, līdz kurai var darīt visu ko grib. Kas notiek tālāk (ja spļauj uz galvas, rotaļājas ar uguni, karā ārā no loga u.c. Bērna apziņas līmenis nav tāds, ka tiem loģiski var piera'dit sekas kas iestājas. Viņi ir kā suņi, dzīvnieki, kuriem realitāte ir vai nu dabū pa kaklu vai nedabū.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl