6 komentāri

Reaģējot uz Tiesībsarga biroja skaļajiem pārmetumiem 25 bāriņtiesām par it kā noziedzīgu rīcību pret bērnu interesēm, Latvijas Bāriņtiesu asociācija otrdien sanākusi uz valdes ārkārtas sēdi.

Uz to izsaukts arī pats tiesībsargs Juris Jansons, lai klātienē bāriņtiesu vadītājiem skaidrotu, ko tieši viņi ir pārkāpuši, jo bāriņtiesas pauž neizpratni par tiesībsarga skaļajiem izteikumiem un tiem pilnībā nepiekrīt.

Zīmīgi, ka Bāriņtiesu asociācijas valdē lielākoties ir tieši to pašvaldību bāriņtiesu vadītāji, pret kuru darbu tieši visasāk ir vērsies tiesībsargs. Asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Meldere norādīja, ka ”līdz šim ir norobežojušies no nomelnojošām kampaņām”, un arī tagad norobežojas no tiesībsarga pārmetumiem, ka bāriņtiesas it kā neizvērtējot iespēju mazuļus līdz divu gadu vecumam nodot audžuvecākiem, bet uzreiz ieliek bērnunamos.

Ārkārtas sēde Saulkrastos otrdien izvērtās ļoti emocionāla, ka pat jau sākumā tiesībsargs pielēca kājās un vēlējās doties prom, jo uzskatīja, ka šajā sēdē bāriņtiesu vadītāji nemaz nevēlas uzklausīt biroja argumentus.

Tiesībsargs joprojām neatkāpjas no viedokļa, ka 25 bāriņtiesās, sevišķi Rīgā, “situācija ir kliedzoša”.

Foto

Savukārt bāriņtiesu vadītāji saka, ka jūtas tiesībsarga aizvainoti un ārkārtas sēdē pauž aizstāvēšanās runas. Piemēram, Valmieras bāriņtiesas priekšsēdētājas vietnieks Andris Alpeus norāda, ka tiesībsargs ir pret viņiem raidījis ”dubļus un nepelnītus pārmetumus”.

Jau vēstīts, ka Tiesībsarga birojs apjomīgā pētījumā secinājis, – pašvaldības izvēlas labāk ievietot mazuli bērnunamā, jo par to maksā valsts. Ja tiktu sameklēta audžuģimene vai aizbildnis, tad ikmēneša pabalsts tai būtu jāmaksā no pašvaldības budžeta.

 

 

TOP komentāri

 • lilija
  +7 +6 -1

  lilija

  Nebļaujiet bāriņtiesu darbinieki!!! Ja visi kam ir bijusi saskare ar jūsu iestādi,rakstītu un stāstītu kā jūsu darbinieki ietekmē klientus, ka tiem jāmeklē med.palīdzi'ba vai vismaz psihologs pēc sarunām jūsu iestādē......oi oi kā būtu pavisam plāni....
 • ir
  +7 +6 -1

  ir

  Skumji, kad augstās valsts iestādēs ar gandrīz neierobežotām pilnvarām sēž cilvēki ar Dieva sindromu. Protams, kad kāds atļausies kaut ko acīs pateikt - būs brēciens pa visu valsti! Ja tas nebūtu Tiesībsargs, bet gan kāds cilvēks-parastais, ar to pašu brīdi arī varētu atvadīties no saviem bērniem un mierīgas dzīves. Jo momentā tiktu pataisīts par vainīgu pēc visiem puntiem un paragrāfiem. Diemžēl. Beidzot arī kāds no augstākiem krēsiem ir ieraudzījis šo pūstošo realitāti skaistajā populismā un pareizi atrakstītajos papīros.
 • Ko tu dari!
  +9 +4 -5

  Ko tu dari!

  Skumji, ka augsta valsts amatpersona neiedziļinās jautājumā un nepārbaudītu, pat melīgu, informāciju pauž medijiem un "iesēj" šo baumu un negatīvismu sēklu visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl