Emocionālā gaisotnē un skaļos toņos notiek tiesībsarga un bāriņtiesu vadītāju ārkārtas tikšanās

6 komentāri

Reaģējot uz Tiesībsarga biroja skaļajiem pārmetumiem 25 bāriņtiesām par it kā noziedzīgu rīcību pret bērnu interesēm, Latvijas Bāriņtiesu asociācija otrdien sanākusi uz valdes ārkārtas sēdi.

Uz to izsaukts arī pats tiesībsargs Juris Jansons, lai klātienē bāriņtiesu vadītājiem skaidrotu, ko tieši viņi ir pārkāpuši, jo bāriņtiesas pauž neizpratni par tiesībsarga skaļajiem izteikumiem un tiem pilnībā nepiekrīt.

Zīmīgi, ka Bāriņtiesu asociācijas valdē lielākoties ir tieši to pašvaldību bāriņtiesu vadītāji, pret kuru darbu tieši visasāk ir vērsies tiesībsargs. Asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Meldere norādīja, ka ”līdz šim ir norobežojušies no nomelnojošām kampaņām”, un arī tagad norobežojas no tiesībsarga pārmetumiem, ka bāriņtiesas it kā neizvērtējot iespēju mazuļus līdz divu gadu vecumam nodot audžuvecākiem, bet uzreiz ieliek bērnunamos.

Ārkārtas sēde Saulkrastos otrdien izvērtās ļoti emocionāla, ka pat jau sākumā tiesībsargs pielēca kājās un vēlējās doties prom, jo uzskatīja, ka šajā sēdē bāriņtiesu vadītāji nemaz nevēlas uzklausīt biroja argumentus.

Tiesībsargs joprojām neatkāpjas no viedokļa, ka 25 bāriņtiesās, sevišķi Rīgā, “situācija ir kliedzoša”.

Foto

Savukārt bāriņtiesu vadītāji saka, ka jūtas tiesībsarga aizvainoti un ārkārtas sēdē pauž aizstāvēšanās runas. Piemēram, Valmieras bāriņtiesas priekšsēdētājas vietnieks Andris Alpeus norāda, ka tiesībsargs ir pret viņiem raidījis ”dubļus un nepelnītus pārmetumus”.

Jau vēstīts, ka Tiesībsarga birojs apjomīgā pētījumā secinājis, – pašvaldības izvēlas labāk ievietot mazuli bērnunamā, jo par to maksā valsts. Ja tiktu sameklēta audžuģimene vai aizbildnis, tad ikmēneša pabalsts tai būtu jāmaksā no pašvaldības budžeta.