EM rosina atļaut saņemt pakalpojumus arī pēc ātro Covid-19 testu nodošanas

2 komentāri

Iespēja saņemt pakalpojumus arī ar ātro Covid-19 testu – šādu variantu nevakcinētajiem vēlas piedāvāt Ekonomikas ministrija, lai sekmētu iedzīvotāju tēriņus un stimulētu tautsaimniecību, vēsta TV3 Ziņas.

Paralēli laboratorijās noņemtajām analīzēm un veiktajām pārbaudēm jau kopš vasaras ir nopērkami tā saucamie ātrie testi. Ātrie antigēnu testi iespējami, nododot siekalas vai ņemot analīžu materiālu no deguna gļotādas.

Tagad tieši šos testus rosina izmantot ekonomikas sildīšanai. Proti, negatīvs ātrais tests būtu kā biļete pakalpojumu saņemšanai.

Jānis Vitenbergs (VL!-TB/LNNK), ekonomikas ministrs

“Mēs uzskatām, ka šajos laikos vajadzētu palielināt ātro testu izmantošanu, lai lielākajai daļai būtu iespēja saņemt šos pakalpojumus, redzam arī, ka, iestājoties aukstajam laikam, uzņēmējiem lielākas iespējas strādāt un izdzīvot.”

Vitenberga ieskatā, testu nevakcinētais klients varētu nodot, piemēram, pie iestādes ieejas, un rezultātu saņemtu piecpadsmit minūšu laikā. Izmaksas segtu patērētājs.

Te gan jāpiemin, ka runa būtu par “dzelteno” jeb daļēji drošo režīmu, kur viens no nosacījumiem būtu aizsargmasku lietošana visiem klātesošajiem.

“Tas ir specifisks jautājums par šo testu piemērošanu dažādām situācijām. Domāju, ka nākamnedēļ mums vajadzēt varēt šo jautājumu skatīt valdības sēdē,” norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Runājot par ātrajiem testiem, jāņem vērā vērā divas pamatlietas, Jā, tie ir ātri un lēti. Taču tieši šie faktori mazina to precizitāti.

Taču, piemēram, saskaņā ar “Gulbja laboratorijas” mājaslapā atrodamo informāciju, negatīvs rezultāts nenozīmē to, ka cilvēks nav inficēts un vēl virkne citu. Turklāt ātrajiem testiem ir svarīgi tos pareizi paņemt. Norādītā precizitāte 98% esot tad, ja viss veikts maksimāli korekti.

Vēl vairāk – paplašinot iespējas nevakcinētajiem valdība nonāktu pretrunā vienai no savām prioritātēm – vakcinācijas aptveres palielināšanu. Pie šā jautājuma ministri atgriezīsies pēc nedēļas.
2 komentāri