EM: Pēc divām vai trim nedēļām varētu lemt, vai atvērt būvmateriālu un mēbeļu veikalus

37 komentāri

Valdībai rīt jāpieņem gala lēmums, vai no pirmdienas ļaut pārtikas veikaliem tirgot visa veida sortimentu un vai atļaut tirdzniecību klātienē atsākt grāmatnīcām, tikmēr par būvmateriālu un mēbeļu veikalu atvēršanu varētu lemt pēc divām vai trim nedēļām, vēsta TV3 Ziņas.

Ja valdība otrdien atbalsta Ekonomikas ministrijas priekšlikumu, tad veikalos, kur no visa preču sortimenta 70% ir pārtika, drīkstēs tirgot arī visas pārējās preces. No pirmdienas tiks noņemtas norobežojošās lentes un atkal drīkstēsim iegādāties, piemēram, tosteru, pannu, traukus. Un pārtikas lielveikalos, kuros ir arī apģērbu stendi, drīkstēs pirkt šīs preces. Tas var būt risinājums cilvēkiem, kuriem steidzīgi nepieciešami, piemēram, ziemas zābaki. Kamēr parastie apavu veikali vēl būs slēgti.

Lasi vēl: No nākamās nedēļas atsevišķos veikalos varēs iegādāties visas preces un darbosies grāmatnīcas

Pārtikas veikaliem līdzi gan nāktu prasība – katram pircējam jānodrošina 25 kvadrātmetru telpa līdzšinējo 15 kvadrātmetru vietā.

“Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule

“Arvien vairāk cilvēku varētu pulcēties ārā, ja veikalā vēl vairāk tiek samazināts atļauto pircēju skaits. Ir jādomā, lai cilvēki aukstajā laikā ārā nesaaukstējas un nesaslimst.”

Tas, kas tirdzniecības centros ir liels pārtikas veikals, nenozīmē, ka automātiski uzreiz atvērs arī apģērbu, apavu, elektronikas un citu šobrīd aizliegto preču veikalus. Tie joprojām būs slēgti.

Prasība par 70% pārtikas sortimentu jāizpilda katram apakšnomniekam. Lai arī pārtiku pārdod būvmateriālu un mēbeļu veikalos, piemēram, “Depo” un “Ikea”, tajos pārdodamā pārtikas daļa nesasniedz nepieciešamos 70%. Līdz ar to šie veikali joprojām nedrīkstēs atsākt pilnvērtīgu tirdzniecību klātienē.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV)

“Šie [būvmateriālu un mēbeļu veikali] varētu būt tie veikali, par kuriem varētu lemt pēc divām vai trim nedēļām, kad tiks pārskatīti ierobežojumi, un, ja epidemioloģiskā situācija būs laba, tad ministrija piedāvās iespēju strādāt arī šiem veikaliem.”

Taču cilvēki ar zemiem ienākumiem bija cerējuši, ka darbu ļaus atsākt lietoto apģērbu un lietoto apavu veikaliem, kur cenas – no pārdesmit centiem. Lietoto preču veikalu veikalos vērtē – valdība neizprot mazāk turīgos cilvēkus. Viņiem nav iespēju iepirkties interneta veikalos, ne arī maksāt par piegādi. Turpinot liegt darbu lietoto preču veikaliem, daļa cilvēku šoziem esot palikuši bez silta apģērba un apaviem.

Lietoto apģērbu un apavu veikalu tīkla “R.D.A” direktore Eva Vidovska

“Viņi nevar atļauties nopirkt jaunu [apģērbu]. Visvairāk zvanu saņemam no jaunajām māmiņām, vientuļajām māmiņām. Ir sāpīgi dzirdēt, ka kāds bērniņš palicis plānajā jakā un nevar iziet ārā, jo ārā ir pārāk auksts. Vienkārši nav, ko vilkt mugurā. Ļoti aktīvi zvana pensionāri. Viņi saka – jā, mēs zinājām, ka veikalus aiztaisīs, bet mums jau tajā brīdī nebija līdzekļu, lai nodrošinātos visai ziemai.”

Atsevišķas labdarības organizācijas saņēmušas palīgā saucienus, taču pandēmijas laikā tajās ir būtiski samazinājies saziedoto apģērbu un apavu apjoms.

37 komentāri