Elīnas Garančas un Raimonda Paula atkalsatikšanās ar skatītājiem koncertā “Ja tevis nebūtu…”

1 komentārs
Elīnas Garančas un Raimonda Paula atkalsatikšanās ar skatītājiem koncertā “Ja tevis nebūtu…”
ZANE BITERE, LETA

Nedēļas nogalē Latvijas Nacionālo teātri pieskandinās Maestro Raimonda Paula un pasaulslavenās operdziedātājas Elīnas Garančas atkalsatikšanās koncerts ”Ja tevis nebūtu.” Pandēmijas dēļ no janvāra pārceltais koncerts iecerēts kā Maestro 85. jubilejas svinības, un tajā būs iespēja dzirdēt jaunus un arī visiem zināmus Maestro skaņdarbus jaunā aranžējumā, stāsta TV3 Ziņas.

Pandēmijas dēļ no janvāra pārceltais koncerts iecerēts kā Maestro 85. jubilejas svinības. Tajā piedalīsies arī kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” ar Normundu Šnē pie diriģenta pults un instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā.

”Paldies Dievam, ka mēs beidzot varam viņu atkārtoti izvest, lai cilvēki dzird. Tur ir ielikts liels darbs, un gribējās, vajadzēja varbūt kādā lielākā telpā, zālē,” spriež Maestro Raimonds Pauls.

Maestro uz savas jubilejas koncertu uzaicinājis izcilo operdziedātāju Elīnu Garanču, veltot viņai divus dziesmu ciklus ar Vizmas Belševicas un Ojāra Vācieša dzeju. Slavenā māksliniece šo koncertu sauc par savu sapņu piepildījumu: ”Atceros Maestro, kad vēl staigāju pilnā augumā zem galda. Kādreiz man gribējās dziedāt ”Knīpās un knauķos”, man tika noliegts, tika teikts, lai nebojājot balsi, bet mājās bija tāds sapnis – nodziedāt vairākus gabalus no Maestro kino un teātra mūzikas.”

Maestro un Elīnas Garančas atkalsatikšanās Nacionālajā teātrī būs klausāma un skatāma piektdien un sestdien, 23. un 24. jūlijā. Koncerta otrajā daļā iekļautas dziesmas no kinofilmām un teātra izrādēm ar Raimonda Paula mūziku, kam speciāli jaunus aranžējumus veido komponisti, katrs savā jomā izcilie, Lolita Ritmane, Rihards Dubra, Jēkabs Jančevskis un Raimonds Macats.

Pasaulslavenā operdziedātāja šo koncertprogrammu sauc arī par lielu izaicinājumu: ”Fakts, ka Maestro ir uzrakstījis man, manai balsij desmit jaunas dziesmas, ir brīnišķīgi, un esmu ārkārtīgi gandarīta un pateicīga. No otrās daļas ir dziesmas, ko mēs pilnīgi visi esam dzirdējuši filmās vai teātra izrādēs, un droši vien ir “Kerijas dziesma”, ko atceros vissenāk, un to es vienmēr esmu domājusi – stāvēt uz skatuves un dziedāt šo dziesmu būtu ideāli.”

Vienlaikus lielu saviļņojumu rada arī tas, ka pēc pusotra gada atkal varēs redzēt vaigā skatītājus.

Maestro savas 85. jubilejas svinības turpinās jaunnedēļ ar koncertu ”Ceturtais vilnis”, atklājot Jūrmalas festivālu. Tajā populāras un klausītāju iemīļotas Paula dziesmas izpildīs bagātīga solistu buķete.

”Tas ir izklaides koncerts, ne par velti es to nosaucu par ”Ceturto vilni”, lai visi domā, ko grib. Kāpēc tiem viļņiem jābūt tikai sliktiem. Var būt jautrs izklaides pasākums, kurā es aicināju savus bijušos kolēģus: dziediet to, kas jums pašiem kādreiz atnesis panākumus! Tad katrs kaut ko pateica: Normunds Rutulis – ”Cāļus skaita rudenī” vai ”Baltā saule”, ”Credo” tā ir ”Meitene ar kallu ziediem”,” atklāj Maestro.

Vienlaikus Maestro neslēpj, ka šis un nākamnedēļ gaidāmais koncerts Jūrmalā būs arī atvadīšanās no skatītājiem: ”Vairs piedalīties tādās lielās programmās un tās organizēt es vairs nevaru. Jau jūtu, ka man tas kļūst drusku par smagu. Es nevēlos ar to spekulēt. Man ir daudzi kolēģi, kas atvadās no skatītājiem katru gadu un vienalga nāk atpakaļ. Tas kļūst smieklīgi.”

Jūrmalas festivāls norisināsies no 27. līdz 31. jūlijam.

1 komentārs